Lapochkin Rubin va Zenit penaltilarini ma’qulladi
Sobiq hakam Sergey Lapochkin Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turi doirasidagi Rubin va Zenit jamoalari o‘rtasidagi birinchi bo‘limdagi penalti to‘g‘risida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu vaziyatda Kazan jamoasi himoyachisi Aleksey Gritsayenko qo‘l bilan o‘ynadi. Lapochkinning so‘zlariga ko‘ra, hech kim bunday penaltilarni xohlamaydi, lekin hozirda bunday holatlarni turlicha talqin qilish mumkin.
Himoyachining qo‘li tana holatidan uzoqda bo‘lib, harakat aniq ko‘rinmoqda. Shuningdek, himoyachi o‘z jarima maydonida ehtiyotkorlik qilmaganligi sababli, bu penalti deb topildi.
Hozirda o‘yinning ikkinchi yarmi davom etmoqda. Zenit jamoasi 2:1 hisobida oldinda bormoqda.
Penalti zarbasini amalga oshirgan Andrey Mostovoydan tashqari, Mateo Kasyerra ham golli pas berdi. Ikkinchi bo‘lim boshida esa Velldin Xo‘ja hisobdagi farqni kamaytirdi.
Rubin va Zenit o‘rtasidagi o‘yinning matnli translyatsiyasi saytimizda taqdim etilmoqda. Foydalanuvchilar ushbu o‘yinni onlayn tarzda kuzatib borishlari mumkin.

Лапочкин Рубин и Зенит пенальти одобрил
Бывший судья Сергей Лапочкин высказался о пенальти в первом тайме матча между командами Рубин и Зенит в рамках второго тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В данной ситуации защитник казанской команды Алексей Грицяенко сыграл рукой. По словам Лапочкина, никто не хочет таких пенальти, но в настоящее время такие ситуации можно трактовать по-разному.
Рука защитника находилась далеко от положения тела, движение явно видно. Также, поскольку защитник не проявил осторожности в своей штрафной площади, это было признано пенальти.
В настоящее время продолжается второй тайм игры. Команда Зенит ведет со счетом 2:1.
Кроме Андрея Мостового, который исполнил пенальти, Матео Касьерра также отдал голевую передачу. В начале второго тайма Веллдин Ходжа сократил разрыв в счете.
Текстовая трансляция матча между Рубином и Зенитом представлена на нашем сайте. Пользователи могут следить за этой игрой в онлайн-режиме.