Pyanich: Yuventus tinchlik va barqarorlikka muhtoj
Sobiq Turin "Yuventus" futbolchisi Miralem Pyanich jamoaning bosh murabbiyi Igor Tudor haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tudor 2025 yil mart oyida klubda ish boshlagan. O‘sha mavsumda "Yuventus" turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallagan.
Pyanichning so‘zlariga ko‘ra, Igor "Yuventus" dunyosini yaxshi biladi va so‘nggi mavsumni ijobiy yakunlagan. Uning jamoalari aniq o‘ziga xos uslubga ega.
Jamoa tinchlik va barqarorlikka erishishi kerak. Chempionlar Ligasi hududida qolish muhim hisoblanadi, shuningdek, haqiqatni anglash zarur.
Shu bilan birga, "Yuventus" uzoq yillar davomida sovrin yutmay kelgani jamoaga bosim yaratmoqda. Pyanich ta’kidlaganidek, yuqori darajada o‘ynayotgan jamoa har doim g‘alaba uchun kurashishi shart, so‘nggi yillarda esa bunday ruh yetishmayapti.
Igor Tudor xorvat milliy terma jamoasida o‘ynagan va 2013 yildan beri mustaqil murabbiy sifatida faoliyat yuritmoqda. Uning hozirgi karyerasidagi yagona katta yutug‘i "Hajduk" bilan qo‘lga kiritgan Xorvatiya kubogidir.

Pyanich: Ювентус нуждается в мире и стабильности
Бывший футболист туринского "Ювентуса" Миралем Пьянич высказал свое мнение о главном тренере команды Игоре Тудоре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тудор начал работать в клубе в марте 2025 года. В том сезоне "Ювентус" занял четвертое место в турнирной таблице.
По словам Пьянича, Игорь хорошо знает мир "Ювентуса" и завершил последний сезон на положительной ноте. Его команды имеют четко выраженный стиль.
Команда должна добиться спокойствия и стабильности. Важно оставаться в зоне Лиги чемпионов, а также необходимо осознавать реальность.
В то же время "Ювентус" испытывает давление из-за того, что не выигрывает трофеи на протяжении многих лет. Как отметил Пьянич, команда, играющая на высоком уровне, всегда должна бороться за победу, но в последние годы этого духа не хватает.
Игорь Тудор играл в национальной сборной Хорватии и с 2013 года работает как независимый тренер. Его единственным крупным достижением в текущей карьере является Кубок Хорватии, завоеванный с "Хайдуком".