Hakobo Ramon «Komо»ga dushanba kuni o‘tadi
«Komо» Madridning «Real» klubidan markaziy himoyachi Hakobo Ramon bilan shartnoma imzolashni yakunlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar transfer shartlarini to‘liq kelishib oldilar, futbolchi ham italyan klubining taklifini qabul qildi. Ichki manba Nikolo Skiraning ma’lumotiga ko‘ra, dushanba kuni 20 yoshli ispan futbolchisi tibbiy ko‘rikdan o‘tadi va so‘ngra 2030 yilgacha mo‘ljallangan shartnomani imzolaydi.
«Real» esa futbolchining kelajakdagi sotilishidan tushadigan summaning 50 foizini oladi. Shuningdek, Madrid klubi 2028 yilgacha markaziy himoyachini qayta sotib olishda birinchi huquqqa ega bo‘ladi.
Avvalgi xabarlarda aytilishicha, Hakobo Ramon uchun «Komо» 2,5 million yevro to‘laydi. Futbolchining «Real»ning asosiy jamoasidagi hisobida oltita o‘yin va birta gol bor.
Ushbu transfer klub uchun muhim qadam bo‘lib, yosh futbolchining faoliyatini yangi bosqichga olib chiqadi. «Komо» jamoasi ushbu kelishuv orqali himoya chizig‘ini mustahkamlashni maqsad qilgan.
Futbolchining kelajagi uchun yuqori umidlar bildirilmoqda va uning yangi jamoada muvaffaqiyat qozonishi kutilmoqda.

Хакобо Рамон перейдет в «Комо» в понедельник
«Комо» завершает подписание контракта с центральным защитником Хакобо Рамоном из мадридского «Реала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны полностью согласовали условия трансфера, и футболист также принял предложение итальянского клуба. Согласно информации внутреннего источника Николо Скиры, в понедельник 20-летний испанский футболист пройдет медицинское обследование, а затем подпишет контракт, рассчитанный до 2030 года.
«Реал» получит 50 процентов от суммы, полученной от будущей продажи футболиста. Кроме того, мадридский клуб получит первоочередное право на выкуп центрального защитника до 2028 года.
Ранее сообщалось, что «Комо» заплатит за Хакобо Рамона 2,5 миллиона евро. У футболиста на счету в основной команде «Реала» шесть игр и один гол.
Этот трансфер является важным шагом для клуба и выведет карьеру молодого футболиста на новый уровень. Команда «Комо» ставит целью укрепить свою защитную линию через это соглашение.
На будущее футболиста возлагаются большие надежды, и ожидается, что он добьется успеха в новой команде.