Moskva "Spartak" jamoasining hujumchi yarim himoyachi Artur bilan shartnoma tuzish bo‘yicha urinishlari muvaffaqiyatsiz yakunlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Globo nashrining xabariga ko‘ra, Braziliyaning "Botafogo" klubi 27 yoshli futbolchi uchun taklif qilingan 15 million yevrolik summani rad etdi. Rio-de-Janeyro jamoasi hujumdagi yetakchilaridan birini saqlab qolishga qaror qildi, bu esa asosiy tarkibdagi zaiflashuvlarning oldini olish maqsadida amalga oshirildi.
Rad javobi nafaqat klubdan, balki futbolchidan ham bo‘ldi. Artur Rossiya Premer-Ligasiga qaytishga qiziqish bildirmayapti.
Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, avval "Zenit" jamoasida o‘ynagan futbolchi Braziliyada oilasi bilan birga yashab, o‘zini qulay his qilmoqda. U kichik o‘g‘li sababli boshqa joyga ko‘chishni hohlamaydi.
Shu sababli ham u Rossiyaga qaytishni istamayapti. Bu holat "Spartak" jamoasining hujum chizig‘ini kuchaytirish bo‘yicha rejalariga salbiy ta’sir ko‘rsatdi.

Артур останется в «Ботафого», не вернется в Россию
Попытки московского "Спартака" заключить контракт с нападающим полузащитником Артуром завершились неудачей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Globo, бразильский клуб "Ботафого" отклонил предложенную сумму в 15 миллионов евро за 27-летнего футболиста. Команда из Рио-де-Жанейро решила сохранить одного из своих ведущих нападающих, что было сделано с целью предотвратить ослабление основного состава.
Отказ поступил не только от клуба, но и от самого игрока. Артур не проявляет интереса к возвращению в Российскую Премьер-Лигу.
По данным источника, ранее игравший за "Зенит" футболист живет в Бразилии с семьей и чувствует себя комфортно. Он не хочет переезжать из-за своего маленького сына.
По этой причине он не желает возвращаться в Россию. Эта ситуация негативно сказалась на планах "Спартака" по усилению атакующей линии.