Sulaymonov Mironov yordamida Rostovga ko‘chdi
"Rostov" jamoasining hujumchisi Timur Sulaymonov yangi jamoaga moslashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yozda u Moskva "Lokomotiv"idan "Rostov"ga ko‘chib o‘tgan. Futbolchi jamoa muhiti bo‘yicha hech qanday farq yo‘qligini, uni hamma joyda iliq kutib olganini ta’kidladi.
Jamoada ko‘pchilik yosh o‘yinchilar borligi va ularning ko‘pchiligini terma jamoadan tanishi haqida ham so‘zlab berdi. Ayniqsa, Aleksey Mironov uni Moskva jamoasidan olib kelgan va har doim yordam berib turishini alohida qayd etdi.
Transfer narxi 400 ming yevro bo‘lib, bu 25 yoshli hujumchining bozor qiymatidan pastroqdir, u taxminan 1,2 million yevro baholanadi. Sulaymonov bilan "Rostov" o‘rtasidagi shartnoma 2029-yil 30-iyungacha mo‘ljallangan.
Joriy mavsumda u ikki o‘yinda maydonga tushgan, ammo hali gol yoki golli uzatma bilan samaradorligini namoyish eta olmadi.

Сулаемонов Миронов с помощью переехал в Ростов
Нападающий команды "Ростов" Тимур Сулейманов высказался о своей адаптации в новой команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Летом он перешел из московского "Локомотива" в "Ростов". Футболист отметил, что нет никаких различий в атмосфере команды, его везде тепло встречают.
Он также рассказал о том, что в команде много молодых игроков и что он знаком с большинством из них из сборной. Особенно он отметил Алексея Миронова, который привел его из московской команды и всегда готов помочь.
Цена трансфера составила 400 тысяч евро, что ниже рыночной стоимости 25-летнего нападающего, которая оценивается примерно в 1,2 миллиона евро. Контракт между Сулеймановым и "Ростовом" рассчитан до 30 июня 2029 года.
В текущем сезоне он выходил на поле в двух матчах, но пока не смог продемонстрировать свою результативность ни с голом, ни с голевой передачей.