Sochi himoyachisi o‘yinni bosqichma-bosqich yaxshilaydi
“Sochi” jamoasi himoyachisi Marselo Alves joriy mavsumdagi Premyer-liga startidagi muvaffaqiyatsiz natijalar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa hozirgacha ikkita og‘ir mag‘lubiyatga uchradi va umumiy hisobda 0:7 hisobini qayd etdi. Alvesning so‘zlariga ko‘ra, chempionatda raqobat juda yuqori va jamoa yangi sharoitlarga moslashishi zarur.
Premyer-ligada qolish uchun raqiblar bilan teng darajaga chiqish lozim. U ishonch bilan aytdiki, jamoa o‘yindan o‘yinga o‘z o‘yinini yaxshilaydi.
O‘tgan mavsumda Robert Moreno boshchiligidagi “Sochi” jamoasi PARI Ligasi turnir jadvalida beshinchi o‘rinni egallagan edi. Shuningdek, klub “Chernomorets” o‘rniga yuqori ligaga chiqish uchun o‘tish o‘yinlarida ishtirok etdi.
Navo Rossiya jamoasi stadion talablariga javob bermagani sababli ushbu imkoniyatdan mahrum bo‘ldi. O‘tish o‘yinlarida “Sochi” “Pari NN” jamoasini mag‘lub etdi va yuqori liga yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.

Защитник Сочи постепенно улучшает игру
Защитник команды "Сочи" Марсело Алвеш высказался о неудачных результатах старта сезона в Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда до сих пор потерпела два тяжелых поражения и зафиксировала общий счет 0:7. По словам Алвеша, конкуренция в чемпионате очень высокая, и команде необходимо адаптироваться к новым условиям.
Для того чтобы остаться в Премьер-лиге, нужно выйти на равный уровень с соперниками. Он с уверенностью заявил, что команда улучшает свою игру от матча к матчу.
В прошлом сезоне команда "Сочи" под руководством Роберта Морено заняла пятое место в таблице турнира PARI Лиги. Также клуб участвовал в стыковых матчах за выход в высшую лигу вместо "Черноморца".
Наво был лишен этой возможности из-за того, что стадион не соответствовал требованиям. В стыковых матчах "Сочи" одержал победу над командой "Пари НН" и получил путевку в высшую лигу.