Futbol agenti Anzor Gargaev Moskva «Spartak» jamoasining yangi futbolchisi bo‘lishi mumkin bo‘lgan Zhedson Fernandes haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U shaxsiy ravishda futbolchini sakkiz marotaba jonli ravishda kuzatganini aytdi. Gargaevning so‘zlariga ko‘ra, Zhedson «Beshiktosh» jamoasida yaxshi o‘ynagan va «Spartak» uning uchun to‘layotgan 25 million yevroga arziydi.
Eslatib o‘tamiz, kelishuv summasi taxminan 25 million yevroni tashkil etadi. Zhedson 26 yoshda bo‘lib, portugaliyalik markaziy yarimhimoyachi hisoblanadi.
U uch yildan beri Istanbulning «Beshiktosh» klubida faoliyat yuritmoqda. Shu davr mobaynida u 131 ta o‘yinda maydonga tushib, 18 ta gol urgan va 16 ta golga assistentlik qilgan.
Uning «Beshiktosh» bilan amaldagi shartnomasi yana ikki yilga mo‘ljallangan. Zhedsonning yangi jamoasiga qo‘shilishi «Spartak» uchun muhim kuch bo‘lishi kutilmoqda.

Агент Гаргаев: Жедсон стоит 25 миллионов евро
Футбольный агент Анзор Гаргаев высказал мнение о Жедсоне Фернандесе, который может стать новым игроком московского «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что лично наблюдал за футболистом восемь раз вживую. По словам Гаргаева, Жедсон хорошо играл в команде «Бешикташ», и «Спартак» стоит заплатить за него 25 миллионов евро.
Напомним, сумма соглашения составляет примерно 25 миллионов евро. Жедсон 26 лет и является португальским центральным полузащитником.
Он выступает за клуб «Бешикташ» в Стамбуле уже три года. За это время он сыграл в 131 матче, забил 18 голов и отдал 16 голевых передач.
Его действующий контракт с «Бешикташом» рассчитан еще на два года. Ожидается, что присоединение Жедсона к новой команде станет важным усилением для «Спартака».