Rapoport: Semak Jersonni CSKAga tayyorlamoqda
Zenit jamoasining sobiq murabbiyi Boris Rapoport Sankt-Peterburg jamoasining yarim himoyachisi Jerson haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sergey Semak braziliyalik futbolchini o‘yin oxirida, ikkinchi bo‘limning so‘nggi daqiqalarida almashtirdi. Shu vaqtdan so‘ng, Zenit jamoasi darvozasi oldida gol o‘tib ketdi.
Qozon shahrida bo‘lib o‘tgan o‘yinda hisob 2:2 ga tenglashdi. Rapoport fikricha, Semak Jersonni faqat ikkinchi bo‘limda maydonga tushirishi kerak edi, xuddi Rostovga qarshi kechgan oldingi o‘yindagi kabi.
Sobiq murabbiy shuningdek, Zenit bosh murabbiyi Jersonni CSKAga qarshi o‘yinga tayyorlashga urinayotganini ta’kidladi. Rapoportning so‘zlariga ko‘ra, braziliyalik futbolchilar Zenit jamoasida odatda uzoq vaqt moslashadi.
Shu sababli, jamoa murabbiyi Jersonga ko‘proq o‘yin amaliyoti berishga harakat qilmoqda. Premyer-liga doirasida Zenit va CSKA o‘rtasidagi o‘yin 3 avgust, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Рапопорт: Семак готовит Ерсона для ЦСКА
Бывший тренер команды Зенит Борис Рапопорт высказал мнение о полузащитнике Санкт-Петербургской команды Жерсоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сергей Семак заменил бразильского футболиста в конце игры, в последние минуты второго тайма. С этого момента мяч прошел мимо ворот Зенита.
В матче, который прошел в Казани, счет стал 2:2. По мнению Рапопорта, Семак должен был выпустить Жерсона только во втором тайме, как это было в предыдущем матче против Ростова.
Бывший тренер также отметил, что главный тренер Зенита пытается подготовить Жерсона к игре против ЦСКА. По словам Рапопорта, бразильские футболисты обычно долго адаптируются в команде Зенит.
По этой причине тренер команды старается дать Жерсону больше игрового времени. Матч между Зенитом и ЦСКА в рамках Премьер-лиги состоится 3 августа, в воскресенье.