Eli Dasa Moskva Lokomotiviga o‘tishi mumkin
Flang himoyachisi Eli Dasa, bu yozda Moskva “Dinamo” klubini tark etgan, yana Rossiya chempionatida o‘ynashi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Isroilning Ynet nashri xabar bermoqda. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, “Lokomotiv” klubi Dasani erkin agent sifatida jamoaga qo‘shmoqchi.
Temiryo‘lchilar rahbariyati bir necha kun davomida isroillik futbolchi bilan muzokaralar olib bormoqda. Dasa Rossiya Premyer-ligasida uch mavsum o‘ynagan.
O‘tgan futbol mavsumida u “oq-ko‘k” jamoa sharafini himoya qilib, 26 o‘yinda maydonga tushdi, bir gol urdi va bir golli uzatma berdi. Transfermarkt saytiga ko‘ra, 32 yoshli futbolchining bozor qiymati bir million yevroga teng.
Shunday qilib, Eli Dasaning Rossiya chempionatiga qaytishi ehtimoli yuqori bo‘lib, “Lokomotiv” klubi uni tarkibiga qo‘shish uchun faol ish olib bormoqda. Bu futbolchining tajribasi va o‘yindagi o‘rnini hisobga olganda, jamoaga katta yordam berishi kutilmoqda.

Эли Даса может перейти в московский Локомотив
Защитник Фланг Эли Даса, покинувший московский клуб "Динамо" этим летом, может снова сыграть в российском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает израильское издание Ynet. Согласно источнику, клуб "Локомотив" хочет подписать Дасу в качестве свободного агента.
Руководство железнодорожников ведет переговоры с израильским футболистом в течение нескольких дней. Даса играл в Российской Премьер-Лиге три сезона.
В прошлом футбольном сезоне он защищал цвета "бело-голубой" команды, сыграв в 26 матчах, забив один гол и сделав одну голевую передачу. По данным сайта Transfermarkt, рыночная стоимость 32-летнего футболиста составляет один миллион евро.
Таким образом, вероятность возвращения Эли Дасы в российский чемпионат высока, и клуб "Локомотив" активно работает над его подписанием. Учитывая опыт этого футболиста и его роль в игре, ожидается, что он окажет значительную помощь команде.