Real Alaba bilan kelishuvni saqlab qolmoqda
Madridning «Real» futbol klubining markaziy himoyachisi David Alaba yozgi transfer oynasida jamoani tark etishi mumkin bo‘lgan nomzodlardan biri hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avstriyalik futbolchi 2024/25 mavsumida jarohatlar sababli maydonga faqat 14 marotaba tushdi. Turli manbalar «Real» rahbariyati 33 yoshli o‘yinchidan joriy transfer oynasida xayrlashishga harakat qilishi mumkinligini aytgan edi.
Biroq Onda Cero nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, klub Alabaning ketishini tezlashtirmoqchi emas. Jamoa rahbariyati futbolchini professionalizmi uchun juda qadrlaydi.
David Alaba o‘zi ham kelajakda kamida bir mavsum davomida «Real»da qolishni xohlaydi. Uning amaldagi shartnomasi keyingi yilning o‘rtalarida yakuniga yetadi.
Shunday qilib, klub va futbolchi o‘rtasida kelishuv saqlanib qolmoqda va Alaba «Real»da faoliyatini davom ettirishga tayyor.

Реал сохраняет соглашение с Алавой
Центральный защитник мадридского футбольного клуба «Реал» Давид Алаба является одним из кандидатов на уход из команды в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Австрийский футболист в сезоне 2024/25 из-за травм выходил на поле всего 14 раз. Разные источники сообщали, что руководство «Реала» может попытаться расстаться с 33-летним игроком в текущем трансферном окне.
Однако, по данным издания Onda Cero, клуб не спешит ускорять уход Алабы. Руководство команды очень ценит профессионализм футболиста.
Сам Давид Алаба также хочет остаться в «Реале» как минимум на один сезон. Его действующий контракт истекает в середине следующего года.
Таким образом, соглашение между клубом и футболистом сохраняется, и Алаба готов продолжить свою карьеру в «Реале»