Jek Grilish Manchester Sitida mashg‘ulotlarga qaytdi
Manchester Siti jamoasining yarim himoyachisi Jek Grilish jamoa bilan birga mashg‘ulotlarni qayta boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ESPN xabar berdi. 29 yoshli ingliz futbolchisi asosiy jamoa bilan ishlashga qaytgan bo‘lsa-da, o‘z faoliyatini davom ettirish uchun yangi imkoniyatlarni izlamoqda.
Avvalroq, Grilish Manchester Siti jamoasining Klub jahon chempionati uchun ro‘yxatiga kiritilmagani uning jamoani tark etishi mumkinligi haqidagi mish-mishlarni kuchaytirdi. Futbolchiga qiziqish bildirayotgan jamoalar qatorida Vest Hem, Tottenhem va Napoli nomlari tilga olinmoqda.
O‘tgan mavsumda Grilish Angliya Premer Ligasi doirasida 20 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi. Uning jamoadagi kelajagi va transfer ehtimollari hozircha aniq emas.
Jek Grilishning faoliyati va jamoasini o‘zgartirish borasidagi qarorlari yaqin kunlarda aniqroq bo‘lishi kutilmoqda.

Джек Грилиш вернулся к тренировкам в Манчестер Сити
Полузащитник Манчестер Сити Джек Грилиш снова начал тренироваться с командой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом также сообщает ESPN. 29-летний английский футболист вернулся к тренировкам с основной командой, однако продолжает искать новые возможности для продолжения своей карьеры.
Ранее сообщалось, что отсутствие Грилиша в списке команды Манчестер Сити для клубного чемпионата мира усилило слухи о том, что он может покинуть команду. Среди команд, проявляющих интерес к футболисту, упоминаются Вест Хэм, Тоттенхэм и Наполи.
В прошлом сезоне Грилиш сыграл в 20 матчах в рамках Английской Премьер-лиги, забил один гол и сделал одну результативную передачу. Его будущее в команде и вероятность трансфера пока не ясны.