Chelsi Donnarummu uchun kurashga kirishmaydi
Londonning "Chelsi" jamoasi "Pari Sen-Jermen" darvozaboni Janluidji Donnarummu uchun kurashga kirishmoqchi emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Pari klubiga "Lill"dan Lyuk Shevalye kelishi yaqinlashgani sababli Donnarummuning tez orada ketishi haqidagi gaplar yanada dolzarb bo‘ldi. Yevropaning ko‘plab yirik klublari, jumladan "Chelsi", italiyalik darvozabon bilan qiziqish bildirgani aytilgan bo‘lsa-da, hozirgi vaqtda "ko‘klar" uni o‘z safiga qo‘shmoqchi emas, deb xabar beradi jurnalist Mett Lou.
Ehtimol, "Enzo Mareski" jamoasida asosiy darvozabon sifatida Robert Sanches qoladi. Janluidji Donnarummuning "PSJ" bilan amaldagi shartnomasi kelasi yil o‘rtalarida tugaydi va tomonlar uni uzaytirish bo‘yicha kelishuvga erisha olishmadi.
Shunday qilib, darvozabonning kelajagi hozircha aniq emas. Klub va futbolchi o‘rtasida yangi kelishuv bo‘lmagani sababli, Donnarummuning boshqa jamoaga o‘tishi ehtimoli mavjud.
"Pari Sen-Jermen" yangi darvozabonni sotib olishga tayyorlanmoqda va bu klubning darvozabonlar bo‘yicha rejalarini o‘zgartirishi mumkin. Umuman olganda, "Chelsi" jamoasi Donnarummu uchun raqobatga kirishmaydi va o‘z tarkibini boshqa yo‘nalishda mustahkamlashga e’tibor qaratmoqda.

Челси не будет бороться за Доннарумму
Лондонский клуб "Челси" не собирается вступать в борьбу за вратаря "Пари Сен-Жермен" Джанлуиджи Доннарумму. Об этом сообщает Euro-football.ru.
С учетом того, что к Парижу близок переход Люка Шевалье из "Лилля", разговоры о скором уходе Доннаруммы стали еще более актуальными. Хотя сообщалось, что многие крупные клубы Европы, включая "Челси", проявляют интерес к итальянскому вратарю, в настоящее время "синие" не собираются подписывать его, сообщает журналист Мэтт Лоу.
Возможно, в команде "Энцо Марески" основным вратарем останется Роберт Санчес. Действующий контракт Джанлуиджи Доннаруммы с "ПСЖ" истекает в середине следующего года, и стороны не смогли достичь соглашения о его продлении.
Таким образом, будущее вратаря пока неясно. Из-за отсутствия нового соглашения между клубом и футболистом существует вероятность перехода Доннаруммы в другую команду.
"Пари Сен-Жермен" готовится к покупке нового вратаря, и это может изменить планы клуба по вратарям. В целом, команда "Челси" не вступает в конкуренцию за Доннарумму и сосредоточена на укреплении своего состава в другом направлении.