Komlichenko: Jamoada o‘yinchilar soni ko‘p, tayyormiz
Lokomotiv jamoasining hujumchisi Nikolay Komlichenko yaqinlashib kelayotgan qiyin o‘yinlar jadvaliga tayyorgarlik haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Krasnodar jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda 2:1 hisobida g‘alaba qozonganidan so‘ng, Lokomotiv turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda. Shu hafta ular Rossiya Kubogi doirasida Fonbet Kubogi musobaqasining boshlanishini kutmoqda.
Komlichenko jamoaning ko‘p o‘yinlardan iborat jadvalga tayyor ekanini, buning sababi tarkibning kengligi ekanini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, oson bo‘lmaydi, lekin jamoada ko‘p sonli o‘yinchilar borligi tufayli bu yuklamaga bardosh berish mumkin.
Komlichenko “Match TV”ga bergan intervyusida kelayotgan o‘yinlarning zich jadvalda o‘tkazilishiga qaramay, hammasi yaxshi bo‘lishiga ishonch bildirgan. 30 iyul kuni Lokomotiv Rossiya Kubogi birinchi bosqichida CSKA bilan o‘ynaydi.
Milliy chempionat doirasida esa jamoa 2 avgustda G‘rozny shahrida Pari NN jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Shunday qilib, oldinda jamoa uchun muhim va qiyin o‘yinlar ko‘p bo‘lib, ularga tayyor turish zarur.

Комличенко: В команде много игроков, мы готовы
Нападающий команды Локомотив Николай Комличенко высказал мнение о подготовке к предстоящим сложным играм. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После победы со счетом 2:1 в игре против команды Краснодар, Локомотив занимает первое место в турнирной таблице. На этой неделе они ожидают начала Кубка России в рамках турнира Кубка Фонбет.
Комличенко отметил, что команда готова к плотному графику из-за широты состава. По его словам, будет нелегко, но благодаря большому количеству игроков в команде, можно справиться с этой нагрузкой.
В интервью “Матч ТВ” Комличенко выразил уверенность, что несмотря на плотный график предстоящих игр, все будет хорошо. 30 июля Локомотив сыграет с ЦСКА в первом раунде Кубка России.
В рамках национального чемпионата команда выйдет на поле 2 августа против команды Пари NN в городе Грозный. Таким образом, впереди много важных и сложных игр для команды, и необходимо быть к ним готовыми.