Popov: Rubin medallar uchun kurasholmaydi
Sobiq "Rubin" futbolchisi Aleksey Popov Rossiya Premer Ligasi joriy mavsumida Qozon jamoasining imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Rubin" medallar uchun kurashishi qiyin. Popovning aytishicha, jamoa hozircha faqat himoyaga asoslangan o‘yin namoyish qilmoqda va bunday jamoalar medallar uchun kurashmaydi.
Ekspertning fikricha, Rashid Rahimov boshchiligidagi jamoaning maksimal natijasi liga jadvalida oltinchilikka kirish bo‘lishi mumkin. "Rubin" joriy mavsumda "Akhmat"ni 2:0 hisobida mag‘lub etib, "Zenit" bilan 2:2 durang o‘ynadi va hozirda turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi.
Uchinchi turda Qozon klubi "Sochi" jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Ushbu o‘yin 4 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Shunday qilib, "Rubin"ning mavsumdagi vazifasi kuchli raqobatchilar bilan bahslashish va yuqori o‘rinlarni egallashdan iborat.

Попов: Рубин не сможет бороться за медали
Бывший футболист "Рубина" Алексей Попов высказал мнение о возможностях казанской команды в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Рубину" будет трудно бороться за медали. Попов отметил, что команда пока демонстрирует игру, основанную только на защите, и такие команды не борются за медали.
По мнению эксперта, максимальным результатом команды под руководством Рашида Рахимова может стать шестое место в таблице лиги. "Рубин" в текущем сезоне обыграл "Ахмат" со счетом 2:0 и сыграл вничью с "Зенитом" 2:2, в настоящее время занимая четвертое место в турнирной таблице.
В третьем туре казанский клуб выйдет на поле против команды "Сочи". Этот матч состоится 4 августа.
Таким образом, задача "Рубина" в сезоне заключается в том, чтобы бороться с сильными соперниками и занимать высокие места.