Diveyev: Kislyak ta’tilda devor bo‘yaydi
Moskva CSKA jamoasining himoyachisi Igor Diveyev o‘zining jamoa hamkori Matvey Kislyak haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Diveyevning aytishicha, Kislyak juda soddaligi bilan ajralib turadigan insondir. Boshqalar ta’tilga uchib ketayotgan paytda, u uyga borib ta’mir ishlari bilan shug‘ullanishni afzal ko‘radi.
Diveyev bu holatni «Chempionat» nashriga bergan intervyusida eslab o‘tdi. Oldinroq Kislyak bergan intervyuda u Moskva metropolitenida sayr qilishni yoqtirishini aytgandi.
U metroning ish faoliyatini aniq va ishonchli, xuddi shveytsariya soatlari kabi ishlashi uning ko‘ngliga yoqishini ta’kidlagan. Shu bilan birga, uning agenti Aleksandr Manyakov ham Kislyakning printsipialligi haqida gapirib, u Moskva «Spartak» jamoasida o‘ynashni hatto o‘ylamaganini aytgan.
«Spartak» CSKA ning tarixiy raqibi hisoblanadi. Ushbu ma’lumotlar Matvey Kislyakning professional va shaxs sifatidagi xususiyatlarini ochib beradi.

Дивеев: Кисляк в отпуске станет стеной
Защитник московского ЦСКА Игорь Дивеев высказался о своем товарище по команде Матвее Кисляке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Дивеева, Кисляк — человек, который выделяется своей простотой. В то время как другие улетают в отпуск, он предпочитает оставаться дома и заниматься ремонтом.
Дивеев вспомнил об этом в интервью изданию «Чемпионат». Ранее Кисляк в интервью говорил, что ему нравится гулять по московскому метрополитену.
Он подчеркнул, что его радует, как точно и надежно работает метро, как швейцарские часы. При этом его агент Александр Маняков также говорил о принципиальности Кисляка, отметив, что он даже не думал о том, чтобы играть в московском «Спартаке».
«Спартак» является историческим соперником ЦСКА. Эти данные раскрывают профессиональные и личные качества Матвея Кисляка.