Mostovoy: Semak uzoq ishlashni qayta ko‘rib chiqishi kerak
Sobiq taniqli futbolchi Aleksandr Mostovoy Sergey Semakning «Zenit» jamoasidagi uzoq davom etgan ish faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Semak Sankt-Peterburgning asosiy murabbiyi lavozimida yetti yildan ortiq vaqt ishlamoqda. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, hamma narsa yaxshi bo‘lganda, hamma sizni maqtaydi va qo‘llab-quvvatlaydi.
Ammo biror narsa noto‘g‘ri ketganda, ortingizdan turli gaplar aytiladi. Uzoq vaqt davomida bitta klubda ishlash har doim ham foydali emas, biroq olti yildan ortiq ishlagan murabbiylar misoli ham ko‘p.
Har kimning vaziyati har xil bo‘ladi, deydi Mostovoy. So‘nggi ikki turda Rossiya Premyer-Ligasida «Zenit» to‘plagan to‘rt ochko bilan yaxshi natija ko‘rsatdi.
Semak jamoasi «Rostov»ga qarshi maydonda iroda bilan g‘alaba qozondi (2:1), keyin esa «Rubin» bilan mehmondagi o‘yinda ikki gol ustunligini saqlay olmay, durang o‘ynadi (2:2). Hozirda Semak futbolchilarni Rossiya Kubogi doirasidagi «Ahmat»ga qarshi bo‘ladigan safardagi o‘yinga tayyorlamoqda.

Mostovoy: Семак должен пересмотреть свою работу на длительный срок
Бывший известный футболист Александр Мостовой высказал свое мнение о долгой работе Сергея Семака в команде «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Семак работает главным тренером Санкт-Петербурга более семи лет. По словам Мостового, когда все идет хорошо, все вас хвалят и поддерживают.
Но когда что-то идет не так, за вашей спиной говорят разные вещи. Долгое время работы в одном клубе не всегда полезно, но примеров тренеров, работающих более шести лет, тоже много.
У каждого своя ситуация, говорит Мостовой. В последних двух турах Российская Премьер-Лига «Зенит» показал хороший результат, набрав четыре очка.
Команда Семака одержала волевую победу над «Ростовом» на выезде (2:1), а затем в домашнем матче с «Рубином» не смогла удержать преимущество в два гола и сыграла вничью (2:2). В настоящее время Семак готовит игроков к выездному матчу против «Ахмата» в рамках Кубка России.