Xabi Alonso Arda Gyulerni asosiy o‘yinchi deb atadi
«Real» jamoasining bosh murabbiyi Xabi Alonso yarim himoyachi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Transfer News Live xabariga ko‘ra, Madrid klubining bosh murabbiyi Arda Gyulerni o‘zining ishonchli o‘yinchisi deb hisoblaydi. Alonso turk futbolchisida jamoaning asosiy tarkib elementi va haqiqiy yetakchi sifatida ko‘radi.
Alonso boshchiligida «Real» joriy yozda Amerika Qo‘shma Shtatlarida bo‘lib o‘tgan Klub jahon chempionatida ishtirok etdi. Gyuler mazkur turnirda «qaymoqranglilar» jamoasining barcha oltita o‘yinida maydonga tushdi, shundan beshta o‘yinda asosiy tarkibda qatnashdi.
Eslatib o‘tamiz, «Real» Klub jahon chempionatining yarim final bosqichiga yetib bordi, ammo u yerda «PSJ»ga qarshi 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bir necha hafta ichida Xabi Alonso boshchiligidagi jamoa 2025/2026 yilgi mavsumni boshlaydi.

Хаби Алонсо назвал Арду Гюлера основным игроком
Главный тренер команды «Реал» Хаби Алонсо высказал мнение о полузащитнике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации Transfer News Live, главный тренер мадридского клуба считает Арду Гюлера своим надежным игроком. Алонсо видит в турецком футболисте ключевой элемент состава команды и настоящего лидера.
Под руководством Алонсо «Реал» участвовал в клубном чемпионате мира, который прошел этим летом в Соединенных Штатах Америки. Гюлер принял участие во всех шести матчах команды «сливочных», из которых в пяти играх он выходил в основном составе.
Напоминаем, что «Реал» дошел до полуфинала клубного чемпионата мира, однако там потерпел поражение от «ПСЖ» со счетом 0:4. В течение нескольких недель команда под руководством Хаби Алонсо начнет сезон 2025/2026 годов.