Barselona klubi hozirgi transfer oynasida o‘ng qanot himoyachisi Ektor Fort bilan xayrlashishga tayyor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati 18 yoshli futbolchini sotuvga qo‘yishni rejalashtirmoqda. Bu haqda Diario Sport nashri xabar berdi.
Biroq yosh futbolchi jamoani tark etishni istamayapti. U doimiy o‘yin amaliyoti bo‘lmasa-da, Barselonada qolishni afzal bilmoqda.
Ektor Fortning Barselona bilan amaldagi shartnomasi kelasi yilda yakunlanadi. Transfermarkt saytiga ko‘ra, futbolchining narxi 10 million yevro deb baholanmoqda.
O‘tgan mavsumda Ektor Fort ispaniyalik murabbiy Hans-Diter Flik boshchiligida barcha musobaqalarda jami 20 ta o‘yinda maydonga tushdi. U bu uchrashuvlarda gol yoki samarali pas bilan ajralib turgani yo‘q.
Shu bois, klub futbolchini sotuvga qo‘yishga qaror qilgan. Biroq Ektor Fort hali ham Barselonada o‘z o‘rnini topish va asosiy tarkibdan joy olishga umid qilmoqda.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda. Yaqin kunlarda Ektor Fortning kelajagi borasida aniq qaror qabul qilinishi kutilmoqda.

Барселона хочет продать Эктора Ферта, но футболист хочет остаться
Клуб Барселона готов расстаться с правым защитником Эктором Фортом в текущем трансферном окне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба планирует выставить 18-летнего футболиста на продажу. Об этом сообщает издание Diario Sport.
Однако молодой футболист не хочет покидать команду. Он предпочитает остаться в Барселоне, даже если у него нет постоянной игровой практики.
Контракт Эктор Форта с Барселоной истекает в следующем году. По данным сайта Transfermarkt, стоимость футболиста оценивается в 10 миллионов евро.
В прошлом сезоне Эктор Форт под руководством испанского тренера Ханса-Дитера Флика сыграл в 20 матчах во всех турнирах. Он не выделялся ни голами, ни результативными передачами в этих встречах.
По этой причине клуб решил выставить футболиста на продажу. Однако Эктор Форт все еще надеется найти свое место в Барселоне и получить место в основном составе.
Переговоры между клубом и футболистом продолжаются. В ближайшие дни ожидается принятие окончательного решения о будущем Эктор Форта.