Strepetov: Glushenkovga tinchlanib, avvalgidek o‘ynash kerak
Sobiq “Zenit” futbolchisi Aleksey Strepetov “ko‘k-oq-moviylar” yarim himoyachisi Maksim Glushenkov va bosh murabbiy Sergey Semak o‘rtasidagi mojaro haqidagi mish-mishlarga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, “Zenit” bosh murabbiyi Sergey Semak “Rubin”ga qarshi o‘yinda Maksim Glushenkovni tanaffusda almashtirgan. Ba’zi ommaviy axborot vositalari ushbu holatdan so‘ng Semak va futbolchi o‘rtasida tushunmovchilik yuzaga kelganini xabar qilmoqda.
Aleksey Strepetovning so‘zlariga ko‘ra, Maksim Glushenkov so‘nggi o‘yinlarda o‘zini yaxshi ko‘rsata olmadi va uning harakatlarida ayrim xatolar kuzatildi. Shuning uchun murabbiy uni almashtirishga qaror qilgan.
Biroq, Strepetovning fikricha, Glushenkovda yaxshi futbolchi bo‘lish uchun barcha imkoniyatlar bor. Unga faqatgina tinchlanib, avvalgi o‘yin darajasiga qaytish kerak.

Стрепетов: Глушенкову нужно успокоиться и играть как раньше
Бывший футболист "Зенита" Алексей Стрепетов прокомментировал слухи о конфликте между полузащитником Максимом Глушенковым и главным тренером Сергеем Семаком. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, главный тренер "Зенита" Сергей Семак заменил Максима Глушенкова в перерыве матча против "Рубина". Некоторые средства массовой информации сообщают, что после этого между Семаком и футболистом возникло недопонимание.
По словам Алексея Стрепетова, Максим Глушенков не смог проявить себя в последних играх, и в его действиях были замечены некоторые ошибки. Поэтому тренер решил его заменить.
Однако, по мнению Стрепетова, у Глушенкова есть все возможности стать хорошим футболистом. Ему просто нужно успокоиться и вернуться на прежний уровень игры.
Сегодня, 30 июля, Глушенков и его команда начинают свое участие в Кубке России. "Зенит" выйдет на поле против команды "Ахмат".