Diveyev: Dzyubaga qarshi o‘ynash nega qiyin?
CSKA futbolchisi Igor Diveyev nega futbolchilarga hujumchi Artyom Dzyubaga qarshi o‘ynash qiyinligini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Diveyevning so‘zlariga ko‘ra, Artyom Dzyuba tanasi bilan juda kuchli harakat qiladi. Agar futbolchi to‘pga harakat qilmoqchi bo‘lsa, Dzyuba tajribali hujumchi sifatida aynan shu paytda unga tanasi bilan to‘sqinlik qiladi.
To‘p yerga tushayotgan vaqtda esa unga qarshi kurashish deyarli imkonsiz bo‘ladi. Diveyevning fikricha, Rossiya chempionatidagi ko‘plab hujumchilar bunday o‘ynamaydi, biroq Dzyuba bu uslubni yaxshi biladi va doim qo‘llaydi.
Shu sababli unga qarshi maydonda harakat qilish og‘ir kechadi. Hozirda 36 yoshli Artyom Dzyuba “Akron” jamoasi sharafini himoya qilmoqda.
Tajribali hujumchi joriy mavsumda ham o‘zini ko‘rsata oldi va “Sochi” darvozasiga gol urdi. Tol’yatti shahri jamoasi Rossiya oliy ligasining dastlabki ikki turida to‘rt ochko jamg‘ardi hamda hozirda turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda.
“Akron” navbatdagi uchrashuvini yakshanba kuni, 3-avgustda, o‘z maydonida “Spartak”ga qarshi o‘tkazadi. Ma’lumki, yoz boshida Artyom Dzyuba “Akron” bilan shartnomasini yana bir mavsumga uzaytirdi.

Дивеев: Почему сложно играть против Дзюбы?
Футболист ЦСКА Игорь Дивеев объяснил, почему игрокам сложно играть против нападающего Артёма Дзюбы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Дивеева, Артём Дзюба очень сильно действует телом. Если футболист хочет двигаться к мячу, Дзюба как опытный нападающий именно в этот момент препятствует ему своим телом.
Когда мяч падает на землю, бороться с ним практически невозможно. По мнению Дивеева, многие нападающие в российском чемпионате не играют так, но Дзюба хорошо знает этот стиль и всегда его использует.
Поэтому против него на поле действовать тяжело. В настоящее время 36-летний Артём Дзюба защищает честь команды "Акрон".
Опытный нападающий и в этом сезоне смог проявить себя и забил гол в ворота "Сочи". Команда из города Тольятти набрала четыре очка в первых двух турах Российской Премьер-лиги и сейчас занимает второе место в турнирной таблице.
"Акрон" проведёт следующий матч в воскресенье, 3 августа, на своём поле против "Спартака". Известно, что в начале лета Артём Дзюба продлил контракт с "Акроном" ещё на один сезон.