Pogostnov: CSKAga yutqazishimizga o‘zaro tushunmovchilik sabab bo‘ldi
“Lokomotiv” jamoasi himoyachisi Egor Pogostnov Rossiya Kubogi doirasida CSKAga qarshi o‘yindagi mag‘lubiyat haqida “Evro-Futbol.Ru” nashriga eksklyuziv intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
— CSKAga qarshi o‘yindagi mag‘lubiyatni qanday tushuntira olasiz? — Birinchi bo‘lim biz uchun muvaffaqiyatli chiqmadi.
Yaxshiroq o‘ynashimiz kerak edi. Bir-birimizni yetarlicha tushunmadik va natijada CSKA to‘pni ko‘proq nazorat qildi.
— O‘tgan o‘yinda “Krasnodar” ustidan qozonilgan g‘alaba futbolchilarga ishonch bag‘ishladimi? — Albatta.
G‘alabali seriyalar har doim ishonch va yaxshi kayfiyat beradi. Jamoamizning ruhi ko‘tarinki.
— Mavsum boshlanishi jamoangiz uchun omadli keldi. Yetakchilikka ko‘nikib qolyapsizmi?
— Biz shu ruhda davom etishimiz va xatolarga yo‘l qo‘ymasligimiz kerak. — Chempionat yetakchilari mavsum boshida ochko yo‘qotayotgani sizni hayron qoldiryaptimi?
— Birinchi o‘ntalikdagi barcha jamoalar kuchli tarkibga ega. Har bir jamoa raqibiga qarshilik ko‘rsata oladi.
Shuning uchun bu holatda ajablanarli narsa yo‘q. — Keyingi o‘yinni Grozniy shahrida “Pari NN”ga qarshi o‘tkazasizlar.
Uchrashuvning Nijniy Novgoroddan ko‘chirilishiga qanday munosabat bildirdingiz? — Agar o‘yin ko‘chirilsa, biz boramiz va o‘ynaymiz.
Bu jihatdan katta farq yo‘q. Ushbu uchrashuvga ham, xuddi “Krasnodar” yoki CSKAga qarshi bo‘lgani kabi, jiddiy tayyorgarlik ko‘ryapmiz.
Bu ham g‘alaba qozonishimiz kerak bo‘lgan o‘yin. — “Lokomotiv” bosh murabbiyi Mixail Galaktionov jamoada yuzta o‘yin o‘tkazdi.

Погостнов: Произошло недопонимание, из-за которого мы проиграли ЦСКА
Защитник команды "Локомотив" Егор Погостнов в эксклюзивном интервью изданию "Евро-Футбол.Ру" рассказал о поражении от ЦСКА в рамках Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
— Как вы можете объяснить поражение в игре против ЦСКА? — Первый тайм у нас не удался.
Нужно было играть лучше. Мы недостаточно понимали друг друга, и в результате ЦСКА больше контролировал мяч.
— Подарила ли победа над "Краснодаром" уверенность игрокам? — Конечно.
Победные серии всегда придают уверенность и хорошее настроение. Дух нашей команды на подъеме.
— Начало сезона оказалось удачным для вашей команды. Привыкаете к лидерству?
— Мы должны продолжать в том же духе и не допускать ошибок. — Удивляет ли вас, что лидеры чемпионата теряют очки в начале сезона?
— Все команды в первой десятке имеют сильный состав. Каждая команда может оказать сопротивление сопернику.
Поэтому в этом плане нет ничего удивительного. — В следующем матче вы сыграете в Грозном против "Пари NN".
Как вы отнеслись к переносу встречи из Нижнего Новгорода? — Если игра переносится, мы поедем и сыграем.
В этом плане большой разницы нет. Мы готовимся к этой встрече так же серьезно, как и к игре против "Краснодара" или ЦСКА.
Это тоже игра, в которой мы должны одержать победу. — Главный тренер "Локомотива" Михаил Галактионов провел сто матчей с командой.