Galaktionov: Jamoamiz hujumlarida Vorobyov muhim rol o‘ynadi
“Lokomotiv” jamoasi bosh murabbiyi Mixail Galaktionov CSKA bilan o‘yindan so‘ng “Match TV”ga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiydan Artyom Karpukasning yaxshi sport formasida ekani, lekin bugun nega maydonga tushmagani so‘ralganda, u quyidagicha javob berdi: “Biz Karpukasni keyingi o‘yinga to‘liq tayyor bo‘lishi uchun dam oldirdik. Chunki orada atigi ikki kun vaqt bor va uchinchi kuni yana o‘yin bor.
Jamoamiz markaziy chizig‘ida ko‘proq yangilanish va kuch talab etiladi. Barinov butun o‘yinni o‘tkazdi, yana bir Barinov esa faqat bir taym o‘ynadi.
Shu sababli, Karpukasni darhol o‘yinga qo‘shish maqsadga muvofiq emas deb hisobladik. Oldinda bizni chempionat doirasida og‘ir safar o‘yini kutmoqda.” Shuningdek, Vorobyovning sport formasi haqida ham savol bo‘ldi.
“Albatta, u maydonga tushgach, o‘yinda jonlilik va tezlik paydo bo‘ldi. Orqaga ochilishlar ko‘paydi, u bosimni oshirdi.
Darhaqiqat, u yaxshi holatda, faol harakat qilmoqda. Jamoamizda yaratilgan samarali vaziyatlarning aksariyati u bilan bog‘liq,” dedi murabbiy.
O‘yinda mag‘lubiyatga qaramay, ijobiy tomonlari haqida so‘ralganda, murabbiy quyidagilarni ta’kidladi: “Yigitlar bilan suhbatlashdik. Birinchi va ikkinchi taym o‘rtasidagi farq katta bo‘ldi.
Birinchi bo‘lim uchun futbolchilarga minnatdorchilik bildirmoqchiman. Albatta, birinchi taymda asosiy tarkibda to‘p surgan yigitlardan ko‘proq qat’iyat va tajovuzkorlik kutgandik.
Orqaga qarab emas, faol va kurashuvchan o‘ynash kerak edi. Birinchi taymda aynan mana shu jihat yetishmadi.”

Галактионов: В наших атаках Воробьёв сыграл важную роль
Главный тренер команды "Локомотив" Михаил Галaktionov прокомментировал игру с ЦСКА для "Матч ТВ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Когда тренера спросили о том, что Артем Карпука в хорошей спортивной форме, но почему он не вышел на поле сегодня, он ответил: "Мы дали Карпука отдохнуть, чтобы он был полностью готов к следующей игре. Потому что там всего два дня, а на третий день снова игра.
В нашей команде в центральной линии требуется больше обновлений и силы. Баринов провел всю игру, а другой Баринов сыграл только один тайм.
Поэтому мы посчитали, что нецелесообразно сразу вводить Карпука в игру. Впереди нас ждет тяжелая выездная игра в рамках чемпионата." Также был задан вопрос о спортивной форме Воробьева.
“Конечно, когда он вышел на поле, игра оживилась и ускорилась. Открытий назад стало больше, он увеличил давление.
Действительно, он в хорошей форме, активно действует. Большинство созданных в нашей команде эффективных ситуаций связано с ним,” - сказал тренер.
Несмотря на поражение в игре, когда его спросили о положительных моментах, тренер отметил следующее: “Мы поговорили с ребятами. Разница между первым и вторым таймами была значительной.
Хочу поблагодарить футболистов за первый тайм. Конечно, мы ожидали больше решимости и агрессивности от ребят, которые играли в основном составе в первом тайме.