Galaktionov: Rudenko "Lokomotiv" uchun muhim o‘yinchi bo‘ldi
"Lokomotiv" futbol jamoasi bosh murabbiyi Mixail Galaktionov Moskva klubining hujumchisi Aleksandr Rudenko o‘yini haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning aytishicha, Rudenko jamoaga taklif etilganda uning imkoniyatlari va qaysi pozitsiyalarda o‘ynay olishi yaxshi o‘rganilgan. Hozirda Aleksandr Rudenko katta mehnat qilmoqda va o‘yinda samarali harakatlar ko‘rsatmoqda.
Murabbiy uni alohida maqtadi va uning jamoaga foydasi katta ekanini ta’kidladi. Yozgi transfer oynasida "Lokomotiv" safiga kelib qo‘shilgan Rudenko avval "Ximki" jamoasida to‘p surgan edi.
Hozirgi paytda u poytaxt klubida uchta o‘yinda maydonga tushib, bir gol urdi va ikki golli uzatma amalga oshirdi. Bu natijalar murabbiyning unga bildirgan ishonchini oqlamoqda.
Bugun "Lokomotiv" jamoasi Rossiya Kubogi doirasidagi o‘yinda "CSKA"ga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Aleksandr Rudenko ushbu bahsda ham jamoasiga yordam berishga harakat qildi.
Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi futbolchidan kelgusida ham yaxshi natijalar kutmoqda. Rudenko jamoaning asosiy tarkibidan munosib o‘rin olmoqda.

Галактионов: Руденко стал важным игроком для "Локомотива"
Главный тренер футбольной команды "Локомотив" Михаил Галaktionov высказал свое мнение о игре нападающего московского клуба Александра Руденко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, когда Руденко был приглашен в команду, его возможности и позиции, на которых он может играть, были хорошо изучены. В настоящее время Александр Руденко много работает и демонстрирует эффективные действия на поле.
Тренер отдельно похвалил его и отметил, что его польза для команды велика. Руденко, который присоединился к "Локомотиву" в летнее трансферное окно, ранее играл за команду "Химки".
В настоящее время он провел три игры за столичный клуб, забил один гол и сделал две голевые передачи. Эти результаты оправдывают доверие тренера к нему.
Сегодня команда "Локомотив" проиграла "ЦСКА" со счетом 1:2 в рамках Кубка России. Александр Руденко также пытался помочь своей команде в этом матче.
Руководство клуба и тренерский штаб ожидают от игрока хороших результатов в будущем. Руденко занимает достойное место в основном составе команды.