Viktor Osimhen “Galatasaray”ga 75 million yevroga o‘tdi
Nigeriyalik hujumchi Viktor Osimhen Turkiyaga yetib keldi va “Galatasaray” futbol klubiga to‘liq o‘tishi yakuniga yetmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Istanbul aeroportida uni yuzlab muxlislar kutib olishdi va iliq kutib olish tadbiri tashkil qilindi. Bu haqda “Galatasaray” jamoasining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lumot berilgan.
Ommaviy axborot vositalari xabariga ko‘ra, futbolchining transfer qiymati 75 million yevroga baholangan. To‘lov ikki bosqichda amalga oshiriladi: dastlab 40 million, keyin esa yana 35 million yevro to‘lanadi.
Shuningdek, “Napoli” klubi futbolchi keyinchalik boshqa jamoaga sotilsa, transferdan 10 foiz ulushga ega bo‘ladi. Viktor Osimhen o‘tgan mavsumda ham “Galatasaray” safida ijarada o‘ynagan.
U jami 41 o‘yinda maydonga tushib, 37 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Shu tariqa, “Galatasaray” klubi hujum chizig‘iga tajribali va sermahsul futbolchini jalb qilmoqda.

Виктор Осимхен перешел в "Галатасарай" за 75 миллионов евро
Нигерийский нападающий Виктор Осимхен прибыл в Турцию, и его переход в футбольный клуб “Галатасарай” близок к завершению. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В аэропорту Стамбула его встретили сотни болельщиков, и была организована теплая встреча. Об этом сообщается на страницах команды “Галатасарай” в социальных сетях.
По информации СМИ, стоимость трансфера футболиста оценена в 75 миллионов евро. Платеж будет осуществляться в два этапа: сначала 40 миллионов, затем еще 35 миллионов евро.
Кроме того, клуб “Наполи” получит 10 процентов от трансфера, если футболист будет продан в другую команду. Виктор Осимхен также играл в “Галатасарае” в прошлом сезоне на правах аренды.
Он провел в общей сложности 41 матч и смог забить 37 голов. Таким образом, клуб “Галатасарай” привлекает опытного и результативного футболиста в свою атакующую линию.