Spartak Jhedson Fernandес uchun 20 million yevro to‘laydi
Spartak futbol klubi payshanba kuni Jhedson Fernandesni o‘z safiga qo‘shib olgani haqida rasmiy bayonot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ilgari Beshiktash jamoasida o‘ynagan. 26 yoshli yarim himoyachi bilan to‘rt yilga mo‘ljallangan mehnat shartnomasi imzolandi.
Bu transfer haqida Beshiktash klubi ham o‘z rasmiy saytida ma’lumot berdi. Unga ko‘ra, Spartak klubi Fernandes uchun 20 million 779 ming 220 yevro to‘laydi.
Shuningdek, ikki klub o‘rtasidagi bitimda bonuslar ham ko‘zda tutilgan bo‘lib, ularning umumiy qiymati 7 million 272 ming 729 yevrodan oshmaydi. Spartakning keyingi o‘yini yakshanba kuni, 3 avgust sanasida bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuv Rossiya chempionati uchinchi turida, safarda Akron jamoasiga qarshi o‘tkaziladi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 13:30 da boshlanadi.
Shu tarzda Spartak murabbiylari va muxlislari yangi futbolchidan samarali o‘yin kutmoqda. Klub rahbariyati Fernandesdan yuqori natijalar va jamoaga foyda keltirishini umid qilmoqda.

Спартак заплатит 20 миллионов евро за Жедсона Фернандеса
Футбольный клуб Спартак в четверг официально заявил о подписании Жедсона Фернандеша. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее он играл за команду Бешикташ. С 26-летним полузащитником подписан трудовой контракт на четыре года.
Об этом трансфере также сообщила и клуб Бешикташ на своем официальном сайте. Согласно информации, клуб Спартак заплатит за Фернандеша 20 миллионов 779 тысяч 220 евро.
Кроме того, в соглашении между двумя клубами предусмотрены бонусы, общая стоимость которых не превышает 7 миллионов 272 тысячи 729 евро. Следующий матч Спартака состоится в воскресенье, 3 августа.
Встреча пройдет в третьем туре чемпионата России, в гостях против команды Акрон. Игра начнется в 13:30 по московскому времени.
Таким образом, тренеры и болельщики Спартака ожидают от нового игрока эффективной игры. Руководство клуба надеется на высокие результаты от Фернандеша и его пользу для команды.