Holand: Messi va Ronaldu rekordlarini yangilash mushkul
“Manchester Siti” hujumchisi Erling Holand undan Lionel Messi va Krishtianu Ronaldu kabi mashhur futbolchilarga tenglasha oladimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirda u dunyoning eng yaxshi futbolchilari qatorida bo‘lsa-da, Messi va Ronaldu erishgan natijalarga yetishish qiyin. Holand bu borada shunday dedi: “Yo‘q, men hozir eng kuchli futbolchilardan biri bo‘lsam ham, ularning rekordlarini hech kim yangilay olmaydi.
Hatto men ham.” Erling Holand “Manchester Siti” jamoasida uch mavsumdan buyon to‘p surmoqda. Shu vaqt davomida u rasmiy uchrashuvlarda jami 146 ta o‘yinda maydonga tushib, 124 ta gol urdi va 21 ta golli uzatma berdi.

Холанд: Месси и Роналду обновить рекорды сложно
Нападающий "Манчестер Сити" Эрлинг Холанд ответил на вопрос, сможет ли он сравниться с такими известными футболистами, как Лионель Месси и Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, хотя он сейчас находится в числе лучших футболистов мира, достичь результатов, которых добились Месси и Роналду, сложно. Холанд в этом отношении сказал: "Нет, даже если я сейчас один из сильнейших футболистов, никто не сможет обновить их рекорды.
Даже я сам." Эрлинг Холанд играет за команду "Манчестер Сити" уже три сезона. За это время он провел 146 официальных матчей, забил 124 гола и отдал 21 голевую передачу.
Эти результаты еще раз подтверждают, что Холанд является футболистом высокого уровня. В первом туре следующего сезона английской премьер-лиги "Манчестер Сити" сыграет на выезде против команды "Вулверхэмптон".