Rossiya terma jamoasi darvozabonlar murabbiyi Vitaliy Kafanov Parijning PSJ klubi darvozaboni Matvey Safonovning Nigeriya terma jamoasiga qarshi iyun oyida o‘tkazilgan o‘rtoqlik uchrashuvidagi o‘yinini ijobiy baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur uchrashuv Moskva shahrida bo‘lib o‘tdi va 1:1 hisobi bilan yakunlandi. O‘yindagi yagona golni Nigeriya futbolchilari Safonov tomonidan yo‘l qo‘yilgan jiddiy xatodan so‘ng kiritdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Matvey Safonov Nigeriyaga qarshi o‘yinda har bir darvozabon ham bajara olmaydigan muhim seyvlarni amalga oshirdi. Ushbu harakatlar uchrashuvda hal qiluvchi ahamiyat kasb etdi, chunki u 0:0 hisobida raqibga oldinga chiqishga imkon bermadi va 1:0 hisobida esa ularga hisobni tenglashtirishga yo‘l qo‘ymadi.
Bundan bir necha kun o‘tib, Rossiya terma jamoasi safarda Belarus ustidan 4:1 hisobida g‘alaba qozondi. Avvalroq, Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa kuzda Urugvay, Argentina yoki Chili terma jamoalari bilan o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazishi mumkinligi haqida xabar berilgandi.

Сафонов провел важные сейвы в матче против Нигерии
Тренер вратарей сборной России Виталий Кафанов положительно оценил игру вратаря клуба ПСЖ Матвея Сафонова в товарищеском матче против сборной Нигерии, который прошел в июне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Данный матч состоялся в Москве и завершился со счетом 1:1. Единственный гол в игре был забит нигерийскими футболистами после серьезной ошибки Сафонова.
По словам специалиста, Матвей Сафонов в игре против Нигерии совершил важные сейвы, которые не под силу каждому вратарю. Эти действия имели решающее значение в матче, так как он не позволил сопернику выйти вперед при счете 0:0, а при счете 1:0 не дал им сравнять счет.
Через несколько дней сборная России одержала победу в гостях над Беларусью со счетом 4:1. Ранее сообщалось, что команда под руководством Валерия Карпина может провести товарищеские матчи осенью с командами Уругвая, Аргентины или Чили.