PSJ Zabarniyni sotib olish bo‘yicha kelishuvga yaqin
PSJ klubi Angliyaning Bornmut jamoasida to‘p surayotgan ukrainalik himoyachi Ilya Zabarniyni sotib olish bo‘yicha kelishuvga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Parij klubi ushbu futbolchini xarid qilish uchun Angliya jamoasiga 60 million yevro taklif qilgan. Mashhur futbol jurnalisti Fabrizio Romano xabariga ko‘ra, ikki klub o‘zaro kelishuvga erishgan va PSJ Zabarniy bilan shaxsiy shartnoma bandlarini joriy yilning may oyidayoq kelishib olgan.
Avvalroq, Zabarniyni xarid qilish natijasida PSJ tarkibidagi rossiyalik darvozabon Matvey Safonov boshqa klubga sotilishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Biroq PSJ rahbariyati bu borada hech qanday muammo yo‘qligini, ikki futbolchi bir jamoada faoliyat yuritishi mumkinligini ta’kidladi.
OAVda Safonov uchun ko‘rib chiqilayotgan variantlardan biri sifatida Bornmut klubi ham tilga olingan. Shu tariqa, PSJ yangi futbolchini o‘z safiga qo‘shishga yaqin turibdi va klub ichida jiddiy muammolar yuzaga kelishi kutilmayapti.

PSJ близок к соглашению о покупке Забарнина
Клуб ПСЖ близок к соглашению о покупке украинского защитника Ильи Забернина, который играет за английский клуб Борнмут. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, парижский клуб предложил английской команде 60 миллионов евро за этого футболиста. По словам известного футбольного журналиста Фабрицио Романо, два клуба достигли взаимного соглашения, и ПСЖ уже в мае этого года согласовал условия личного контракта с Заберниным.
Ранее сообщалось, что в результате покупки Забернина российский вратарь ПСЖ Матвей Сафонов может перейти в другой клуб. Однако руководство ПСЖ подчеркнуло, что никаких проблем в этом отношении нет, и оба футболиста могут продолжать играть в одной команде.
В СМИ также упоминается клуб Борнмут как один из рассматриваемых вариантов для Сафонова. Таким образом, ПСЖ близок к добавлению нового футболиста в свои ряды, и серьезных проблем внутри клуба не ожидается.