"Rostov" futbol klubi murabbiylar shtabi vakili Mixail Osinov jamoaning yangi futbolchisi Ibrohim Adjas haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
19 yoshli nigeriyalik futbolchi jamoa safida debyut o‘yinini o‘tkazdi. U kubok uchrashuvida "Spartak"ga qarshi bahsda 7 daqiqa maydonga tushdi.
Osinovning aytishicha, Adjas yaxshi futbolchi va unda kuchli imkoniyatlar bor. U yangi mamlakatda va boshqa muhitda bo‘lgani uchun hozircha biroz qiynalmoqda.
Shunga qaramay, har bir mashg‘ulotda o‘z ustida ishlamoqda va rivojlanmoqda. Osinov Adjasning maydonda o‘z iqtidorini ko‘rsata olishiga umid bildirdi.
O‘tgan mavsumda Ibrohim Adjas Misrning "Future" klubida 5 ta o‘yinda maydonga tushgan. Uning transfer qiymati hozirda 50 ming yevroga baholangan.
Futbolchi "Rostov" jamoasiga erkin agent sifatida qo‘shildi. Klub vakillari Adjasning jamoaga tez moslashib, o‘z o‘yinini namoyon etishiga ishonch bildirmoqda.
Hozirda u har bir mashg‘ulotda o‘zini ko‘rsatishga harakat qilmoqda va murabbiylar uning harakatlaridan mamnun.

Осинов: Адяс хороший футболист, возможности высокие
"Ростов" футбольного клуба представитель тренерского штаба Михаил Осинов высказал свое мнение о новом футболисте команды Ибрагиме Аджасе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
19-летний нигерийский футболист провел дебютный матч за команду. Он вышел на поле на 7 минуте в кубковом матче против "Спартака".
По словам Осинова, Аджас хороший футболист и у него есть сильные возможности. Он немного испытывает трудности, так как находится в новой стране и другой среде.
Тем не менее, он работает над собой на каждой тренировке и развивается. Осинов выразил надежду, что Аджас сможет продемонстрировать свой талант на поле.
В прошлом сезоне Ибрагим Аджас сыграл в 5 матчах за египетский клуб "Фьючер". Его трансферная стоимость в настоящее время оценивается в 50 тысяч евро.
Футболист присоединился к команде "Ростов" в качестве свободного агента. Представители клуба уверены, что Аджас быстро адаптируется в команде и сможет проявить свою игру.
В настоящее время он старается проявить себя на каждой тренировке, и тренеры довольны его действиями.