Oleg Ivanov: Rubinning muhim g‘alabasidan mamnunman
Qozonning “Rubin” futbol klubi yarim himoyachisi Oleg Ivanov Kubok bahsi doirasida “Orenburg” jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Musobaqaning guruh bosqichi birinchi turi 31 iyul kuni Qozon shahrida bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda mezbonlar raqib darvozasiga javobsiz ikki gol urishga muvaffaq bo‘lishdi.
Jamoa tarkibidagi 38 yoshli tajribali futbolchi Oleg Ivanov ushbu gollardan birining muallifi bo‘ldi. Oleg Ivanov o‘yindan so‘ng quyidagicha izoh berdi: “O‘yinga ma’lum darajada tarkibda o‘zgarishlar kiritildi va reja tuzilgan edi.
Barcha rejalashtirilgan ishlar to‘liq amalga oshmadi, ammo muhim jihati shundaki, g‘alabaga erishdik”, – deya uning so‘zlarini “Match TV” nashri keltirdi. “Rubin” joriy mavsumni mamlakat chempionatida “Axmat” ustidan 2:0 hisobidagi g‘alaba va “Zenit” bilan 2:2 hisobidagi durang natija bilan boshladi.
Jamoa bosh murabbiyi Rashid Rahimov boshchiligida navbatdagi uchrashuvni Rossiya Premyer-ligasi uchinchi turida “Sochi” klubiga qarshi o‘tkazadi. Mazkur bellashuv 4 avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Олег Иванов: Я доволен важной победой Рубина
Полузащитник казанского футбольного клуба «Рубин» Олег Иванов высказал свои мысли после матча Кубка против команды «Оренбург». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Первый тур группового этапа соревнования прошел 31 июля в Казани. Хозяева смогли забить два безответных гола в ворота соперника.
38-летний опытный футболист Олег Иванов стал автором одного из этих голов. Олег Иванов после игры прокомментировал: «В игру были внесены определенные изменения в составе, и был составлен план.
Все запланированные действия не были полностью реализованы, но важный момент в том, что мы добились победы», – приводит его слова издание «Match TV». «Рубин» начал текущий сезон в чемпионате страны с победы над «Ахматом» со счетом 2:0 и ничьей с «Зенитом» 2:2.
Под руководством главного тренера Рашида Рахимова команда проведет следующий матч против клуба «Сочи» в третьем туре Российской Премьер-лиги. Это противостояние запланировано на 4 августа.