Milan Shkrinyar rasman Fenerbahche futbolchisi bo‘ldi
Fenerbahche klubi rasmiy sayti orqali slovakiyalik futbolchi Milan Shkrinyar bilan shartnoma imzolanganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Milan Shkrinyar klub bilan to‘rt yillik shartnoma tuzdi va bu kelishuv 2029 yilning yoziga qadar amal qiladi. Transfermarkt portalidagi ma’lumotlarga ko‘ra, Fenerbahche Milan Shkrinyar uchun Parijning PSJ klubiga 7 million yevro to‘lagan.
Shkrinyarning yoshi hozirda 30 da. Ma’lumki, Milan Shkrinyar o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida PSJ safida ijara asosida to‘p surgan.
O‘sha davr mobaynida u 23 ta o‘yinda maydonga tushgan. Shkrinyar bu uchrashuvlarda uchta gol urgan va ikki marotaba hamkorlariga to‘p uzatib, golli pas muallifi bo‘lgan.
Endilikda Shkrinyar faoliyatini Turkiya chempionatida davom ettiradi. Fenerbahche klubi bu transfer orqali himoya chizig‘ini mustahkamlashni maqsad qilgan.
Shkrinyarning tajribasi va mahorati klubning yangi mavsumdagi natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Милан Шкриниар официально стал футболистом Фенербахче
Клуб Фенербахче через свой официальный сайт объявил о подписании контракта со словацким футболистом Миланом Шкринияром. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, Милан Шкринияр подписал четырехлетний контракт с клубом, и это соглашение будет действовать до лета 2029 года. По данным портала Transfermarkt, Фенербахче заплатил 7 миллионов евро клубу Париж Сен-Жермен за Милана Шкринияра.
Шкринияр сейчас 30 лет. Известно, что Милан Шкринияр играл за ПСЖ на правах аренды во второй половине прошлого сезона.
За этот период он вышел на поле в 23 матчах. Шкринияр забил три гола в этих встречах и дважды ассистировал своим партнерам, став автором голевых передач.
Теперь Шкринияр продолжит свою карьеру в чемпионате Турции. Клуб Фенербахче ставит цель укрепить свою защиту через этот трансфер.
Ожидается, что опыт и мастерство Шкринияра положительно скажутся на результатах клуба в новом сезоне.