Spartak jamoasi yozgi transfer oynasida himoya chizig‘ini kuchaytirishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub ko‘rib chiqayotgan futbolchilar ro‘yxatida faqat Galatasaray himoyachisi Karlos Kuesta emas. Chempionat nashri ma’lumotiga ko‘ra, Spartak uchun asosiy nomzodlardan biri Fenerbahche safida to‘p surayotgan Aleksander Jiku hisoblanadi.
Mutaxassislarning baholashicha, 30 yoshli Gana terma jamoasi himoyachisi Aleksander Jikuning transfer qiymati 6,5 million yevroga teng. Unga tegishli shartnoma Turkiyaning Fenerbahche klubi bilan 2026 yilning yoziga qadar amal qiladi.
Avvalroq, Karlos Kuesta Spartak klubi taklif qilgan maoshdan yuqoriroq daromad olishni istayotgani haqida xabar berilgan edi. Spartak rahbariyati esa himoya chizig‘ini mustahkamlash uchun bir nechta futbolchilar bilan muzokaralar olib bormoqda.
Klub transfer siyosatida tajribali va barqaror o‘yinchilarga alohida e’tibor qaratmoqda. Shu tariqa, Spartak yangi mavsumga kuchli tarkib bilan tayyorlanishni maqsad qilgan.
Atletiko klubi bosh murabbiyi Diyego Simeone La Liga chempionatining yigirma to'qqizinchi turida o'tgan jiddiy Madrid derbisidan so'ng jamoa harakatlarini chuqur tahlil qildi. Bu

Спартак выбрал Александра Жикуна в качестве основного кандидата на защиту
Команда Спартак планирует усилить защиту в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В списке рассматриваемых клубом футболистов не только защитник Галатасарая Карлос Куэста. По данным издания Чемпионат, одним из основных кандидатов для Спартака является Александр Жику, который выступает за Фенербахче.
По оценкам специалистов, трансферная стоимость 30-летнего защитника сборной Ганы Александра Жику составляет 6,5 миллиона евро. Действующий контракт с клубом Турции Фенербахче будет действовать до лета 2026 года.
Ранее сообщалось, что Карлос Куэста хочет получать доход выше предложенной Спартаком зарплаты. Руководство Спартака ведет переговоры с несколькими футболистами для укрепления защитной линии.
Клуб уделяет особое внимание опытным и стабильным игрокам в своей трансферной политике. Таким образом, Спартак ставит цель подготовиться к новому сезону с сильным составом.