Robert Renan "Baiya"ga o‘tmay, Yevropa taklifini kutmoqda
"Zenit" futbol klubi himoyachisi Robert Renan bu yozda transfer muzokaralarining markazida bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyaning "Baiya" klubi futbolchini o‘z safiga qo‘shib olish bo‘yicha barcha shartlarni kelishib, "Zenit" bilan kerakli hujjatlarni almashdi. Biroq, Globo nashrining xabar berishicha, kelishuv so‘nggi daqiqalarda bekor qilindi.
21 yoshli futbolchi o‘z fikrini o‘zgartirib, Yevropa klublaridan taklif kutishga qaror qildi. Shu bilan birga, "Zenit" klubi ham Robert Renanni boshqa jamoaga ijaraga berish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda.
Xususan, klub Turkiyaning "Beshiktash" jamoasi bilan muzokaralar olib bormoqda. O‘tgan mavsumda Robert Renan Sankt-Peterburg klubidan ijaraga o‘tgan holda Saudiya Arabistonining "Al-Shabab" klubida to‘p surgan edi.
Hozirda futbolchining kelajagi qanday bo‘lishi noma’lumligicha qolmoqda. Shu sababli, uning Yevropaga o‘tishi yoki boshqa klubga ijaraga berilishi masalasi yaqin orada aniqlik kiritilishi kutilmoqda.

Роберт Ренан ждет предложения Европы, не переходя к "Байе"
Защитник футбольного клуба "Зенит" Роберт Ренан этим летом оказался в центре трансферных переговоров. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский клуб "Байя" согласовал все условия для подписания футболиста и обменялся необходимыми документами с "Зенитом". Однако, как сообщает издание Globo, соглашение было отменено в последние минуты.
21-летний футболист изменил свое мнение и решил дождаться предложений от европейских клубов. В то же время клуб "Зенит" также рассматривает возможность аренды Роберта Ренана в другую команду.
В частности, клуб ведет переговоры с турецким клубом "Бешикташ". В прошлом сезоне Роберт Ренан играл в аренде в клубе "Аль-Шабаб" из Саудовской Аравии, перейдя из клуба Санкт-Петербурга.
На данный момент будущее футболиста остается неопределенным. Поэтому вопрос о его переходе в Европу или аренде в другой клуб ожидает прояснения в ближайшее время.