Frenki de Yong ter Shtegenni sardor sifatida qo‘llab-quvvatladi
Niderlandiyalik yarim himoyachi Frenki de Yong "Barselona" jamoasidagi jamoadoshi, germaniyalik darvozabon Mark-Andre ter Shtegenni qo‘llab-quvvatlashini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ter Shtegen jamoa sardorligidan mahrum bo‘lishi mumkinligi haqida gaplar bor, biroq Frenki de Yong uni hanuz sardor deb biladi. U ter Shtegenni yuqori darajadagi futbolchi deb hisoblaydi va har doim jamoa manfaati uchun o‘ynaganini ta’kidladi.
Shuningdek, Frenki de Yong shaxsiy fikriga ko‘ra, doimo ter Shtegenni qo‘llab-quvvatlashini bildirdi. Ma’lumot uchun, hozirda 33 yoshli darvozabon bel sohasidagi muammolari sababli "Barselona" jamoasining shifoxonasida davolanmoqda.
Mark-Andre ter Shtegenning katalon klubi bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil yozigacha amal qiladi. Shu vaqtgacha u "Barselona" safida o‘z o‘rnini saqlab qolishi kutilmoqda.
Frenki de Yongning bu fikrlari jamoa ichidagi birdamlik va hurmat muhitini namoyon etadi. Ularning har ikkisi ham tajribali va muhim o‘yinchilar hisoblanadi.

Фрэнки де Йонг поддержал тер Штегена в качестве капитана
Нидерландский полузащитник Фрэнки де Йонг заявил о поддержке своего одноклубника по "Барселоне", немецкого вратаря Марка-Андре тер Штегена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ходят слухи о том, что тер Штеген может быть лишен капитанства, однако Фрэнки де Йонг по-прежнему считает его капитаном. Он считает тер Штегена игроком высокого уровня и отметил, что тот всегда играл на благо команды.
Кроме того, Фрэнки де Йонг выразил свое мнение о том, что всегда будет поддерживать тер Штегена. Для справки, в настоящее время 33-летний вратарь проходит лечение в больнице "Барселоны" из-за проблем с поясницей.
Контракт Марка-Андре тер Штегена с каталонским клубом действует до лета 2028 года. Ожидается, что до этого времени он сохранит свое место в "Барселоне".
Мнения Фрэнки де Йонга отражают атмосферу единства и уважения внутри команды. Оба они являются опытными и важными игроками.