Poytaxtning CSKA jamoasi markaziy himoyachisi Igor Diveev Rossiya klublarining Yevropa musobaqalariga qaytishi ehtimoli haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Diveevning so‘zlariga ko‘ra, u kelajakda Yevropa musobaqalarida ishtirok etishiga ishonadi. Uning aytishicha, bu ishonch orzuga asoslangan.
Futbolchi o‘z orzusiga erishishni xohlaydi va bu borada umidi borligini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, 2022 yil fevral oyida FIFA va UEFA tomonidan qabul qilingan qarorga ko‘ra, Rossiya klublari va terma jamoalari xalqaro musobaqalarda qatnashishdan chetlatilgan.
Shu sababli, Rossiya terma jamoasi faqat do‘stlik uchrashuvlari o‘tkazishi mumkin. Klublar esa faqat ichki chempionat doirasida o‘yinlarda ishtirok etmoqda.
Igor Diveev Rossiya jamoalari xalqaro maydonga qaytishiga umid qilmoqda va o‘z faoliyatida Yevropa musobaqalarida o‘ynash istagini bildirgan. Shu bilan birga, hozircha rossiyalik futbolchilar xalqaro musobaqalarda qatnasha olmayapti.

Дивеев верит в возвращение российских клубов в Европу
Центральный защитник ЦСКА из столицы Игорь Дивеев поделился своими мыслями о вероятности возвращения российских клубов в европейские турниры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Дивеева, он верит в участие в европейских турнирах в будущем. Он утверждает, что эта уверенность основана на мечте.
Футболист хочет достичь своей мечты и подчеркнул, что у него есть надежда в этом вопросе. Для справки, в феврале 2022 года FIFA и UEFA приняли решение, согласно которому российские клубы и сборные были отстранены от участия в международных турнирах.
По этой причине сборная России может проводить только товарищеские матчи. Клубы же участвуют только в играх в рамках внутреннего чемпионата.
Игорь Дивеев надеется на возвращение российских команд на международную арену и выразил желание играть в европейских турнирах в своей карьере. Однако в настоящее время российские футболисты не могут участвовать в международных соревнованиях.