Mark Giu bir mavsum “Sanderlend”ga ijaraga berildi
«Chelsi» klubi ispaniyalik hujumchisi Mark Giu kelayotgan mavsumni ijarada “Sanderlend” jamoasida o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda mashhur sport jurnalisti xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, ikki klub 19 yoshli futbolchini bir mavsumga ijaraga berish bo‘yicha kelishuvga erishgan.
Giu “Sanderlend” safida bir yil harakat qiladi va bu davr mobaynida uni butunlay sotib olish imkoniyati bo‘lmaydi. Chunki “Chelsi” kelajakda futbolchidan foydalanishni rejalashtirmoqda.
Shuningdek, Giu oladigan maosh to‘liq yangi jamoasi tomonidan to‘lab beriladi. Eslatib o‘tamiz, “Chelsi” Mark Giuni 2024-yil yozida “Barselona”dan sotib olgan edi.
Angliya klubi tarkibida yosh futbolchi 16 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Mark Giuning London klubi bilan amaldagi shartnomasi 2029-yilgacha mo‘ljallangan.
Shu sabab, “Chelsi” futbolchining o‘sishidan umidvor va uni kelajakda asosiy tarkibda ko‘rishni istaydi.

Марка Гиу один сезон был сдан в аренду в "Сандерленд"
Нападающий клуба «Челси» испанец Марк Гиу проведет предстоящий сезон в аренде в команде «Сандерленд». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный спортивный журналист. По имеющимся данным, два клуба достигли соглашения о аренде 19-летнего футболиста на один сезон.
Гиу будет выступать за «Сандерленд» в течение года, и в этот период не будет возможности его полного выкупа. Поскольку «Челси» планирует использовать игрока в будущем.
Также зарплата Гиу будет полностью выплачиваться новой командой. Напоминаем, что «Челси» приобрел Марка Гиу летом 2024 года у «Барселоны».
В составе английского клуба молодой футболист сыграл в 16 матчах и забил 6 голов. Контракт Марка Гиу с лондонским клубом рассчитан до 2029 года.
По этой причине «Челси» надеется на развитие игрока и хочет видеть его в основном составе в будущем.