Modrich: Men Barselonadan ko‘proq Chempionlar ligasi yutganman
Barselona futbol klubi bu yozda Real Madrid jamoasini tark etgan Luka Modrich ustidan kuldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Modrich Real safida o‘n uch yil davomida faoliyat olib bordi. Klubning rasmiy telekanali orqali efirga uzatilgan dasturda Modrichning o‘tgan mavsum Ispaniya Kubogi uchun o‘tkazilgan o‘yinda yo‘l qo‘ygan xatosi eslab o‘tildi va bu xato Barselonaga g‘alaba keltirgani ta’kidlandi.
Do‘stlari Luka Modrichga Barselona o‘yinining translyatsiyasidan parchani yuborishdi. Unda sharhlovchilar Modrich ustidan kulgan edi.
Luka bu holatga o‘z munosabatini bildirib, men ularning butun tarixidan ko‘ra ko‘proq Chempionlar ligasi yutganman, ular nima deyishidan qat’i nazar, men uchun ahamiyatsiz, deb javob berdi. Bu haqda Defensa Central nashri xabar berdi.
Ma’lumot uchun, Luka Modrich Real Madrid tarkibida Chempionlar ligasini olti marta qo‘lga kiritgan. Barselona esa o‘z tarixida ushbu sovrinni besh marta yutgan.

Модрич: Я выиграл больше Лиги чемпионов, чем Барселона
Футбольный клуб Барселона посмеялся над Лукой Модричем, который покинул команду Реал Мадрид этим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что Модрич выступал за Реал на протяжении тринадцати лет. В программе, транслируемой по официальному телеканалу клуба, вспомнили ошибку Модрича в игре за Кубок Испании в прошлом сезоне, которая принесла победу Барселоне.
Друзья отправили Луке Модричу фрагмент трансляции матча с Барселоной. В нем комментаторы смеялись над Модричем.
Лука выразил свое отношение к этой ситуации, ответив, что он выиграл больше Лиги чемпионов, чем они за всю свою историю, и что для него не имеет значения, что они говорят. Об этом сообщает издание Defensa Central.
Для справки, Лука Модрич шесть раз выигрывал Лигу чемпионов в составе Реал Мадрид. Барселона же выигрывала этот трофей пять раз в своей истории.
Таким образом, футбольный клуб Барселона посмеялся над Модричем, который считается легендой Реал Мадрид, однако футболист остался равнодушным к этому.