Suleymanov yangi klubida ko‘proq gol urishni istaydi
Timur Suleymanov yaqinda Lokomotiv klubidan Rostov jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U joriy mavsum uchun o‘z oldiga qo‘ygan shaxsiy maqsadlari haqida so‘z yuritdi. Futbolchining aytishicha, u imkon qadar ko‘proq gol urishni istaydi.
Biroq, aniq raqamlarni aytishni istamadi, chunki agar belgilangan natijaga erisha olmasa, bu so‘zlari o‘zini noqulay ahvolga solib qo‘yishini ta’kidladi. Shu sababli, Suleymanov o‘ziga qat’iy cheklov qo‘ymasdan, jamoaga ko‘proq foyda keltirishga intilishini bildirdi.
O‘tgan mavsumda Timur Suleymanov Lokomotiv safida jami 40 uchrashuvda maydonga tushdi. U ushbu o‘yinlarda yettita gol urdi va ikki marta sheriklariga golli pas berdi.
Yangi klubi Rostov tarkibida esa hozircha hisobida gol yoki golli uzatma yo‘q. Futbolchi yangi jamoada o‘zini ko‘rsatishga harakat qilmoqda va jamoaning natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Сулейманов хочет забивать больше голов в новом клубе
Тимур Сулейманов недавно перешел из клуба Локомотив в команду Ростов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о своих личных целях на текущий сезон. По словам футболиста, он хочет забивать как можно больше голов.
Однако он не стал называть конкретные цифры, так как отметил, что если не сможет достичь поставленного результата, это поставит его в неловкое положение. Поэтому Сулейманов заявил, что будет стремиться приносить команде больше пользы, не устанавливая жестких ограничений для себя.
В прошлом сезоне Тимур Сулейманов провел в составе Локомотива в общей сложности 40 матчей. Он забил семь голов и дважды ассистировал партнерам.
В новом клубе Ростов у него пока нет ни одного гола или голевой передачи. Футболист старается проявить себя в новой команде и ставит целью положительно влиять на результаты команды.