Suleymanov: Rostov kuchli sakkizlik uchun kurashadi
Rostov futbol klubi hujumchisi Timur Suleymanov jamoasining joriy mavsumdagi asosiy maqsadi haqida so‘z yuritdi va bu maqsadga erishish imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, jamoa avvalo chempionatning kuchli sakkizligidan o‘rin olishni maqsad qilgan. Agar Rostov kuchli sakkizlikdan joy olsa, unda yanada yuqori natijalarga erishish haqida o‘ylash mumkin bo‘ladi.
Suleymanovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa hozir yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda, mashg‘ulotlar jarayoni ham yuqori darajada olib borilmoqda. Futbolchilar g‘alabaga ishonch bilan harakat qilmoqda va har bir o‘yinchi o‘zini namoyon etishga intilmoqda.
Shuningdek, Suleymanov Rostov klubi Rossiya Kubogi finaliga chiqish va sovrin uchun kurashish imkoniyatiga ham ega ekanini ta’kidladi. U jamoaning kuchi va birdamligini yuqori baholadi.
Ma’lumot uchun, PFLning uchinchi turi oldidan Jonatan Alba boshchiligidagi Rostov jamoasi hozircha birorta ochko to‘plamagan. Jamoa navbatdagi uchrashuvini shanba kuni Qanotlar jamoasiga qarshi o‘tkazadi.

Сулейманов: Ростов борется за сильную восьмерку
Нападающий футбольного клуба Ростов Тимур Сулейманов рассказал о главной цели своей команды в текущем сезоне и оценил шансы на ее достижение. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда прежде всего нацелена занять место в сильной восьмерке чемпионата. Если Ростов займет место в сильной восьмерке, то можно будет думать о достижении еще более высоких результатов.
Согласно словам Сулейманова, команда сейчас показывает хорошую игру, процесс тренировок также проходит на высоком уровне. Футболисты действуют с уверенностью на победу, и каждый игрок стремится проявить себя.
Кроме того, Сулейманов отметил, что клуб Ростов также имеет возможность выйти в финал Кубка России и бороться за трофей. Он высоко оценил силу и сплоченность команды.
Для справки, перед третьим туром ПФЛ команда Ростов под руководством Джонатана Альбы пока не набрала ни одного очка. Команда проведет следующий матч в субботу против команды Крылья Советов.