Barselona va Real afsonalari sentabrda ikki bor to‘qnashadi
Barselona rasmiy sayti orqali madridlik Real jamoasining afsonalari bilan bo‘ladigan o‘yinlar haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sentabr oyida AQSHda afsonaviy futbolchilar ishtirokida ikki bor El-Klasiko uchrashuvi o‘tkaziladi. Birinchi o‘yin Nyu-Jersi shahrida 9 sentabr kuni, ikkinchisi esa Florida shtatida 13 sentabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Barselona afsonalari tarkibida Rivaldo, Adriano, Klaudio Bravo va Paulino maydonga tushishi rejalashtirilgan. Shu ro‘yxatdagi Klaudio Bravo va Paulino uchun bu Barselona afsonalari safidagi ilk o‘yin bo‘ladi.
Kataloniyaliklar jamoaning to‘liq tarkibini keyinroq e’lon qilishini ma’lum qildi. Shuningdek, La Liga doirasida mavsumning birinchi El-Klasiko uchrashuvi oktabr oyining oxirida, Madrid shahrida o‘tkazilishi belgilangan.
O‘yin uchun asosiy sana 26 oktabr etib belgilangan, biroq aniq sana va boshlanish vaqti keyinchalik aniqlanadi. Ushbu uchrashuvlar futbol muxlislari uchun muhim voqealardan biri bo‘lishi kutilmoqda.

Барселона и Реал легенды встретятся дважды в сентябре
Официальный сайт Барселоны сообщил о матчах с легендами мадридского Реала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В сентябре в США пройдет два матча El Clasico с участием легендарных футболистов. Первый матч состоится 9 сентября в Нью-Джерси, второй - 13 сентября во Флориде.
В состав легенд Барселоны планируется включить Ривалдо, Адриано, Клаудио Браво и Паулиньо. Для Клаудио Браво и Паулиньо это будет первая игра в составе легенд Барселоны.
Каталонцы сообщили, что полный состав команды будет объявлен позже. Также запланировано, что первый матч El Clasico в рамках Ла Лиги пройдет в конце октября в Мадриде.
Основная дата матча назначена на 26 октября, однако точная дата и время начала будут определены позже. Эти встречи ожидаются как одно из важных событий для футбольных болельщиков.