Bavariya Germaniya futbolida yana chempionlikni qo‘lga oldi
Myunxenning Bavariya futbol klubi Germaniya Bundesligasida yana chempionlik unvonini qo‘lga kiritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning sobiq darvozaboni Oliver Kan bu natijani Bavariyaning yangi ustunlik davri boshlanishi sifatida baholadi. O‘tgan mavsumda Germaniya chempioni Leverkuzenda joylashgan Bayer jamoasi bo‘lgan edi.
Biroq, joriy mavsumda Bavariya yana eng kuchli klub sifatida e’tirof etildi va chempionlik unvonini qaytarib oldi. Oliver Kanning aytishicha, hozirgi kunda Germaniyada Bavariyaga raqobat qila oladigan jamoa yo‘q.
Uning fikriga ko‘ra, Bavariyaning ustunligini xavf ostiga qo‘yadigan, ularga qarshi kurasha oladigan jamoalarning paydo bo‘lishi uchun ko‘plab omillar o‘zgarishi kerak. Hozircha Bavariya Germaniya futbolida yetakchilikni mustahkamlab bormoqda.
Shuni ham eslatib o‘tish kerakki, Germaniya chempionatining yangi mavsumi 22-avgust kuni boshlanadi. Bu mavsumda ham Bavariya o‘z yetakchilik mavqeini saqlab qolishga harakat qiladi.

Бавария снова завоевала чемпионство в немецком футболе
Футбольный клуб Бавария из Мюнхена снова завоевал титул чемпиона в немецкой Бундеслиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший вратарь клуба Оливер Кан оценил этот результат как начало новой эры доминирования Баварии. В прошлом сезоне чемпионом Германии была команда Байер, расположенная в Леверкузене.
Однако в текущем сезоне Бавария снова была признана самым сильным клубом и вернула титул чемпиона. По словам Оливера Кана, в настоящее время в Германии нет команды, способной составить конкуренцию Баварии.
По его мнению, для появления команд, которые могли бы поставить под угрозу превосходство Баварии и бороться с ними, должно измениться множество факторов. Пока что Бавария продолжает укреплять свои позиции в немецком футболе.
Также стоит отметить, что новый сезон чемпионата Германии начнется 22 августа. В этом сезоне Бавария также будет стремиться сохранить свою лидерскую позицию.