Oliver Kan: Myullersiz Bavariya ko‘p narsani yo‘qotadi
Bavariya va Germaniya terma jamoasining sobiq darvozaboni, 2002 yilgi jahon chempionati finalchisi Oliver Kan, Tomas Myullerning Bavariyadan ketishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Myuller ushbu klubda o‘n olti yil davomida faoliyat yuritib keldi. Kanning ta’kidlashicha, klub tajribali futbolchining o‘rniga munosib o‘yinchi topa oladi.
Ma’lumot uchun, Myullerning kelajagi Amerika chempionatida davom etishi mumkinligi aytilmoqda. Oliver Kan o‘z so‘zida shunday dedi: Bavariya o‘z tarixida har doim ketgan futbolchilar o‘rnini muvaffaqiyatli to‘ldirib kelgan.
Biroq hozircha Myuller o‘ynagan o‘rinda uni to‘liq almashtira oladigan futbolchini ko‘rmayapman. Myuller klub bilan chambarchas bog‘langan futbolchi hisoblanadi.
Shu jihatdan, Bavariya jamoasi ko‘p narsani yo‘qotmoqda. Eslatib o‘tamiz, Germaniya chempionatining yangi mavsumi 22 avgust kuni boshlanadi.

Оливер Кан: Без Мюллера Бавария многое потеряет
Бывший вратарь Баварии и сборной Германии, финалист чемпионата мира 2002 года Оливер Кан высказал свое мнение о возможном уходе Тома Мюллера из Баварии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мюллер выступал за этот клуб на протяжении шестнадцати лет. По словам Кана, клуб сможет найти достойного игрока на место опытного футболиста.
По информации, будущее Мюллера может продолжиться в американском чемпионате. Оливер Кан сказал: Бавария всегда успешно заполняла места ушедших футболистов в своей истории.
Однако пока я не вижу футболиста, который мог бы полностью заменить его на поле. Мюллер является игроком, который тесно связан с клубом.
В этом плане команда Баварии многое теряет. Напоминаем, что новый сезон немецкой Бундеслиги начнется 22 августа.