Kubarsi: "Barselona" himoyada ishonchli bo‘lishi kerak
18 yoshli "Barselona" futbolchisi Pau Kubarsi jamoaning kamchiliklari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda kataloniyaliklar barcha kutganlardan oshiq natija ko‘rsatdi va yorqin hamda sermahsul o‘yin namoyish etdi. Biroq, ba’zi muvaffaqiyatsiz daqiqalarda Xans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa haddan tashqari xavfli va hujumkor o‘yin uslubi sabab himoyada zaiflikka yo‘l qo‘ygani uchun tanqid qilindi.
Kubarsining so‘zlariga ko‘ra, jamoa himoyada yanada ishonchli harakat qilishi kerak. U shunday dedi: "Bizning asosiy vazifamiz — o‘yin davomida barqaror va ishonchli o‘ynash.
O‘tgan mavsumda bizga shu jihat yetishmadi. Hali yo‘limiz boshidamiz, o‘sish va rivojlanish uchun imkoniyatlarimiz ko‘p." "Barselona" 2024/25 yilgi mavsum yakunlariga ko‘ra, Ispaniya ichki musobaqalarida uchta sovrinni qo‘lga kiritdi va Chempionlar ligasida yarim finalgacha yetib bordi.
Jamoa oldida hali ko‘plab masalalar bor va futbolchilar o‘z ustida ishlashda davom etmoqda. Kubarsi ta’kidlaganidek, "Barselona" hali o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyon qilgani yo‘q va oldinda ulkan marralar kutmoqda.

Кубарси: "Барселона" в защите должна быть надежной
18-летний футболист "Барселоны" Пау Кубарси высказал свое мнение о недостатках команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне каталонцы показали результаты, превзошедшие все ожидания, и продемонстрировали яркую и результативную игру. Однако в некоторых неудачных моментах команда под руководством Ханса-Дитера Флика была подвергнута критике за чрезмерно рискованный и атакующий стиль игры, что привело к слабости в защите.
По словам Кубарси, команде необходимо действовать более уверенно в защите. Он сказал: "Наша основная задача — играть стабильно и надежно в течение матча.
В прошлом сезоне нам не хватало этого аспекта. Мы все еще находимся в начале пути, у нас много возможностей для роста и развития." "Барселона" по итогам сезона 2024/25 завоевала три трофея в испанских внутренних соревнованиях и дошла до полуфинала Лиги чемпионов.
У команды еще много вопросов, и футболисты продолжают работать над собой. Как отметил Кубарси, "Барселона" еще не продемонстрировала свои возможности в полном объеме, и впереди ее ждут большие достижения.