Ederson Galatasarayga o‘tishi bo‘yicha kelishuvga erishildi
Istanbulning mashhur futbol klubi Galatasaray yaqin kunlarda katta transferni amalga oshirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mahalliy ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, Angliyaning Manchester Siti jamoasida to‘p surayotgan braziliyalik darvozabon Ederson Moraes Galatasaray tarkibiga qo‘shilishi kutilmoqda. Klub rahbariyati darvozabon bilan shaxsiy shartnoma shartlari bo‘yicha muzokaralar olib bordi va kelishuvga erishdi.
Endilikda Galatasaray transfer masalasida Manchester Siti rahbariyati bilan yakuniy kelishuvga erishishi lozim. Mazkur bitim summasi o‘n million yevro atrofida baholanmoqda.
Ma’lumot uchun, 31 yoshli Ederson 2017 yildan beri Manchester Siti safida harakat qilib kelmoqda. Uning amaldagi shartnomasi 2026 yilgacha mo‘ljallangan.
Shu sababli, agar transfer amalga oshsa, bu Galatasaray uchun muhim voqea bo‘lishi mumkin. Mutaxassislar bu transfer jamoa tarkibini kuchaytirishiga ishonch bildirmoqda.

Эдерсон достиг соглашения о переходе в Галатасарай
Известный футбольный клуб Стамбула Галатасарай может осуществить крупный трансфер в ближайшие дни. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По сообщениям местных СМИ, бразильский вратарь Эдерсон Мораес, играющий за английский клуб Манчестер Сити, ожидается в составе Галатасарая. Руководство клуба провело переговоры с вратарем по условиям личного контракта и достигло соглашения.
Теперь Галатасараю необходимо достичь окончательного соглашения с руководством Манчестер Сити по вопросу трансфера. Сумма сделки оценивается примерно в десять миллионов евро.
Для справки, 31-летний Эдерсон выступает за Манчестер Сити с 2017 года. Его действующий контракт рассчитан до 2026 года.
Поэтому, если трансфер состоится, это может стать важным событием для Галатасарая. Эксперты уверены, что этот трансфер усилит состав команды.