Akinfeev uzoq faoliyati bilan yoshlarga o‘rnak bo‘lmoqda
Moskvaning CSKA futbol klubi himoyachisi Igor Diveev jamoa darvozaboni Igor Akinfeevning uzoq davom etayotgan faoliyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, vaqt juda tez o‘tayotgani seziladi, biroq Akinfeevga qarab, buni his qilmaydi. Diveev, Akinfeev futbol sohasida deyarli 50 yil faoliyat yuritayotgandek taassurot uyg‘otishini, biroq u hali ham yaxshi sport formasida ekanini ta’kidladi.
Akinfeev CSKA klubi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi va butun futbolchilik faoliyatini ushbu jamoada o‘tkazgan. Joriy mavsumda 39 yoshli darvozabon barcha musobaqalarda uchta uchrashuvda maydonga tushdi va ulardan ikkitasi davomida o‘z darvozasidan to‘p o‘tkazmadi.
Uning klub bilan amaldagi mehnat shartnomasi 2026 yil iyun oyining oxirigacha davom etadi. Akinfeev uzoq yillar davomida CSKA klubi asosiy darvozaboni bo‘lib kelmoqda va hozir ham yuqori darajada o‘yin ko‘rsatmoqda.
Klub rahbariyati va muxlislar uning tajribasiga yuqori baho bermoqda. Shu sababli, Akinfeevning faoliyati boshqa yosh futbolchilarga ham ibrat bo‘lishi mumkin.

Акинфеев своим долгим трудом служит примером для молодежи
Защитник московского футбольного клуба ЦСКА Игорь Дивеев высказал свое мнение о долгой карьере вратаря команды Игоря Акинфеева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, время летит очень быстро, но, глядя на Акинфеева, этого не ощущаешь. Дивеев отметил, что Акинфеев производит впечатление, будто он уже почти 50 лет в футболе, однако он все еще в хорошей спортивной форме.
Акинфеев является воспитанником ЦСКА и провел всю свою карьеру в этом клубе. В текущем сезоне 39-летний вратарь вышел на поле в трех матчах во всех турнирах, и в двух из них не пропустил ни одного гола.
Его действующий трудовой контракт с клубом продлится до конца июня 2026 года. Акинфеев на протяжении многих лет является основным вратарем ЦСКА и по-прежнему демонстрирует высокий уровень игры.
Руководство клуба и болельщики высоко оценивают его опыт. Поэтому карьера Акинфеева может служить примером и для других молодых футболистов.