Kuzmichev Batrakovni Glushenkovdan ustun deb hisoblaydi
Mashhur futbol agenti Vladimir Kuzmichev “Lokomotiv” jamoasi yarim himoyachisi Aleksey Batrakov va “Zenit” klubi hujumchisi Maksim Glushenkovdan qaysi birini yuqoriroq baholashi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, u Aleksey Batrakovni biroz ustun ko‘radi. Kuzmichevning ta’kidlashicha, Batrakovda iste’dod, xarakter va futbolga jiddiy yondashuv yaqqol ko‘zga tashlanadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov har bir o‘yinda to‘liq 90 daqiqa davomida faol harakat qiladi va bu uning jismoniy imkoniyatlari uchun ham oson emas. Shuningdek, Kuzmichev Batrakovning samaradorligini yuqori baholadi.
Unga ko‘ra, “Lokomotiv” jamoasining hujumdagi o‘yinlari asosan yosh futbolchi orqali tashkil etiladi. Agentning fikricha, Batrakov jamoaning asosiy tayanchi hisoblanadi va uning harakatlari klub o‘yiniga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Ma’lumot uchun, Rossiya oliy ligasining uchinchi turi bugun “Rostov” va “Krylya Sovetov” jamoalari o‘rtasidagi bahs bilan boshlanadi. Bu uchrashuv futbol muxlislari uchun qiziqarli voqealarga boy bo‘lishi kutilmoqda.

Кузьмичев считает Батракова превосходящим Глушенкова
Известный футбольный агент Владимир Кузьмичев высказал мнение о том, кого из полузащитника "Локомотива" Алексея Батракова и нападающего клуба "Зенит" Максима Глушенкова он оценивает выше. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, он считает Алексея Батракова немного сильнее. Кузьмичев подчеркивает, что у Батракова явно проявляются талант, характер и серьезный подход к футболу.
По его словам, Батраков активно действует на протяжении всех 90 минут каждой игры, и это не легко для его физических возможностей. Также Кузьмичев высоко оценил эффективность Батракова.
По его мнению, атаки команды "Локомотив" в основном организуются через молодого футболиста. Агент считает, что Батраков является основным опорным игроком команды, и его действия положительно влияют на игру клуба.
Для справки, третий тур Российской Премьер-Лиги сегодня начнется с матча между командами "Ростов" и "Крылья Советов". Ожидается, что эта встреча будет полна интересных событий для футбольных болельщиков.