Manchester Yunayted klubi hujumchi Benyamin Sheshko uchun kurash olib bordi va, xabar berilishicha, muvaffaqiyatli bitimga erishishiga ishonch bildirgan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, hozirgi vaziyatga ko‘ra, 22 yoshli sloveniya futbolchisi Angliya Premer-ligasining boshqa jamoasi – Nyukasl klubiga o‘tishi kutilmoqda. Sky Sports’ning ma’lumotiga ko‘ra, Sheshkoga Nyukasl klubi tomonidan taklif etilgan sport loyihasi juda ma’qul kelgan.
Shu bilan birga, jurnalist Fabrizio Romano ham ushbu jarayon haqida qo‘shimcha ma’lumot berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Nyukasl klubi RB Leyptsig jamoasiga Sheshko uchun so‘ralgan miqdordagi mablag‘ni to‘lashga tayyor ekanini bildirgan.
Shu bilan birga, Manchester Yunayted hali ham kurashni tark etmagan. Agar Sheshko Old Traffordni tanlasa, klub unga rasmiy taklif kiritishga tayyor.
Natijada, futbolchining qaysi klubga o‘tishi yaqin kunlarda aniqlik kasb etishi kutilmoqda. Hozircha har ikki klub ham Sheshkoni tarkibiga qo‘shib olish uchun harakat qilmoqda.

Шешко близок к проекту Ньюкасла, Юнайтед в борьбе
Футбольный клуб Манчестер Юнайтед боролся за нападающего Бенжамена Шешко и, по сообщениям, был уверен в успешном заключении сделки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако, судя по текущей ситуации, 22-летний словенский футболист, вероятно, перейдет в другой клуб Английской Премьер-лиги – Ньюкасл. По данным Sky Sports, спортивный проект, предложенный клубом Ньюкасл Шешко, пришелся ему по душе.
Кроме того, журналист Фабрицио Романо также предоставил дополнительную информацию об этом процессе. По его словам, клуб Ньюкасл заявил о готовности выплатить запрашиваемую сумму за Шешко клубу РБ Лейпциг.
Тем не менее, Манчестер Юнайтед все еще не сдался. Если Шешко выберет Олд Траффорд, клуб готов сделать ему официальное предложение.
В результате ожидается, что в ближайшие дни станет ясно, в какой клуб перейдет футболист. В настоящее время оба клуба продолжают пытаться заполучить Шешко в свой состав.