Braim Dias “Real” bilan yangi shartnoma imzolaydi
Madridning “Real” jamoasi yarim himoyachisi Braim Dias tez orada klub bilan yangi shartnoma imzolaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marokashlik futbolchi klub tomonidan taklif etilgan barcha shartlarni qabul qildi. Yaqin kunlarda ushbu kelishuv yakunlanishi kutilmoqda.
Bugun, 3-avgust kuni Braim Dias 26 yoshini nishonlamoqda. Uning “Real” bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
O‘tgan mavsumda Dias Madrid klubi safida jami 56 uchrashuvda maydonga tushdi. Ushbu bahslarda u oltita gol urdi va sakkizta golli uzatmani amalga oshirdi.
O‘tgan hafta matbuotda “Real”ning yangi bosh murabbiyi Xabi Alonso Braim Diasni asosiy tarkibda ko‘rmayotgani haqida xabarlar tarqaldi. Shunga qaramay, futbolchining klub bilan yangi shartnoma tuzishi kutilmoqda.
Bu orqali “Real” rahbariyati Diasga bo‘lgan ishonchini namoyon qilmoqda. Shu tariqa, Braim Dias kelgusi mavsumlarda ham Madrid jamoasi safida o‘ynashda davom etadi.

Браим Диас подпишет новый контракт с "Реалом"
Полузащитник мадридского «Реала» Браим Диас вскоре подпишет новый контракт с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Марокканский футболист принял все условия, предложенные клубом. Ожидается, что соглашение будет завершено в ближайшие дни.
Сегодня, 3 августа, Браим Диас отмечает свой 26-й день рождения. Его действующий контракт с «Реалом» рассчитан до середины 2027 года.
В прошлом сезоне Диас провел в составе мадридского клуба в общей сложности 56 матчей. В этих играх он забил шесть голов и сделал восемь голевых передач.
На прошлой неделе в прессе появились сообщения о том, что новый главный тренер «Реала» Хаби Алонсо не видит Браима Диаса в основном составе. Тем не менее, ожидается, что футболист подпишет новый контракт с клубом.
Таким образом, руководство «Реала» демонстрирует свою уверенность в Диасе. Таким образом, Браим Диас продолжит играть за мадридскую команду в следующих сезонах.
Лионель Месси вновь продемонстрировал свой уникальный талант, открыв новую страницу в истории футбола. Об этом сообщает Zamin.uz. В матче пятого тура Профессиональной футбольной лиги США команда