Manchester Yunayted jamoasining yangi futbolchisi Brayen Mbeumo yaqinda bo‘lib o‘tadigan mavsumoldi o‘rtoqlik uchrashuvida birinchi bor jamoa safida maydonga tushadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
United Stand xabariga ko‘ra, “qizil iblislar” tarkibidagi norasmiy debyuti “Everton” jamoasiga qarshi o‘yinda bo‘lib o‘tadi. Ushbu uchrashuv yakshanbadan dushanbaga o‘tar kechasi Atlantada o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Brayen Mbeumo o‘tgan oyda “Brentford” klubidan “Manchester Yunayted” safiga qo‘shildi. 25 yoshli futbolchining transfer qiymati 75 million yevroni tashkil etdi.
Uning yangi klubi bilan tuzgan shartnomasi 2030 yilgacha mo‘ljallangan. O‘tgan mavsumda Kamerun terma jamoasining a’zosi bo‘lgan Mbeumo Angliya Premyer ligasida “Brentford” safida 38 o‘yinda ishtirok etib, 20 ta gol urdi va 8 ta golli uzatma berdi.
U o‘zining samarali o‘yini bilan ko‘plab mutaxassislar va muxlislarning e’tiborini qozondi. Mbeumoning “Manchester Yunayted” safida qanday o‘yin ko‘rsatishi futbol ishqibozlari uchun qiziq bo‘lib turibdi.

Брайен Мбеумо в первый раз выходит на поле в составе Манчестер Юнайтед
Новый футболист Манчестер Юнайтед Брайен Мбеумо впервые выйдет на поле в составе команды в предстоящем товарищеском матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации United Stand, неофициальный дебют "красных дьяволов" состоится в матче против команды "Эвертон". Эта встреча запланирована на ночь с воскресенья на понедельник в Атланте.
Брайен Мбеумо присоединился к Манчестер Юнайтед из клуба "Брентфорд" в прошлом месяце. Стоимость трансфера 25-летнего футболиста составила 75 миллионов евро.
Его контракт с новым клубом рассчитан до 2030 года. В прошлом сезоне Мбеумо, будучи членом сборной Камеруна, принял участие в 38 матчах в Английской Премьер-лиге за "Брентфорд", забив 20 голов и сделав 8 голевых передач.
Он привлек внимание многих специалистов и болельщиков своей эффективной игрой. Как будет выступать Мбеумо в составе Манчестер Юнайтед, остается интересным вопросом для футбольных фанатов.