Naberejniy Chelnida bo‘lib o‘tgan PARI Ligasi uchinchi tur uchrashuvida «Chelyabinsk» jamoasi muxlisi boshidan og‘ir jarohat olib, shifoxonaga yotqizildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Voqea «Chelyabinsk» va «KAMAZ» jamoalari o‘rtasidagi o‘yindan so‘ng yuz berdi. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, mehmon jamoa muxlisi mahalliy muxlislar bilan kelishmovchilikka uchragan.
Mazkur mojaro natijasida unga shoshilinch tibbiy yordam ko‘rsatilib, tez yordam mashinasida shifoxonaga olib ketilgan. Jurnalist Aleksey Sanochkinning xabar berishicha, hodisa mehmonlar tribunasiga yaqin joyda sodir bo‘lgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Chelyabinsk» muxlisi ziddiyatli harakat qilgan va natijada ikki nafar «KAMAZ» muxlisi unga hujum qilgan. Bu haqda jurnalist o‘zining ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida xabar berdi.
Uchrashuv 2:1 hisobida «KAMAZ» foydasiga yakunlandi. Bu mag‘lubiyat «Chelyabinsk» jamoasi uchun joriy mavsumdagi ilk muvaffaqiyatsizlik bo‘ldi.
Avvalgi turda Ural jamoasi safarda Moskvaning «Torpedo» jamoasini mag‘lub etgan edi. Hozirda voqea yuzasidan tegishli tashkilotlar tomonidan surishtiruv ishlari olib borilmoqda.

Челябинский болельщик получил травму головы из-за конфликта
На третьем туре Лиги PARI, который прошел в Набережных Челнах, болельщик команды «Челябинск» получил тяжелую травму головы и был госпитализирован. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Инцидент произошел после матча между командами «Челябинск» и «КАМАЗ». По предварительным данным, болельщик гостевой команды столкнулся с местными фанатами.
В результате конфликта ему была оказана неотложная медицинская помощь, и на скорой помощи его доставили в больницу. Журналист Алексей Саноцкин сообщает, что происшествие произошло рядом с трибуной гостей.
По его словам, болельщик «Челябинска» совершил провокационные действия, в результате чего на него напали двое болельщиков «КАМАЗ». Об этом журналист сообщил на своей странице в социальной сети.
Матч завершился со счетом 2:1 в пользу «КАМАЗ». Это поражение стало первой неудачей для команды «Челябинск» в текущем сезоне.
В предыдущем туре команда Урал на выезде обыграла московский «Торпедо». В настоящее время соответствующие организации проводят расследование по данному инциденту.